| DumiY a întrebat:

Buna!
Ce fel de telefon recomandati?
-telefon cu tastatura qwerty
-telefon cu touch-screen

Care credeti ca e mai bun si care credeti ca dureaza mai mult timp?
Pana acum am avut telefon cu touch -screen m-a tinut un an s-a stricat touch-ul l-am schimbat si dupa doi ani s-a stricat din nou doar jumatate din ecran.
Cu tastatura qwerty nu am avut dar am inteles ca se strica si el repede.Nu stiu ce sa mai cred.Deci? Ce sa aleg?
Vreau sa ma tina cel putin 2 ani.

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Valy93 a răspuns:

Eu am un Samsung Galaxy S3 si e destul de bun tongue. Se mai blocheaza din cand in cand, dar il restartezi. Eu l-am luat nou, la liber (cam scump), 500 €, dar se merita, nu mi-a facut nici o problema. Acum depinde de gustul fiecaruia. Depinde si cum te comporti cu telefonul. Daca te comporti ca atare, te tine mult si bine. Nu cumpara facaturi si nu le lua la mana a 2-a.

| DumiY explică (pentru Valy93):

Nu am cumparat pana acum nici un telefon la mana a doua si nici nu ma bate gandul sa fac asta.

Mda...500 de euro sunt ceva banuti.
Ei bine, bugetul meu pentru un telefon e pana in 700-800 de el.

| DumiY explică (pentru DumiY):

700-800 de lei*

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Toate telefoanele au o garanție de fabricație de 2 ani!
Mă repet, telefonul îl cumperi în funcție de nevoile tale de comunicare!
Pa, pa.

| Zatharra a răspuns:

Eu am de un an, un telefon cu tastatură qwerty și n-am avut probleme până acum.Nu aș mai reveni la touch screen.

| larisalary12 a răspuns:

Eu zic sa iti cumperi unu cu tastatura qwerty pentru ca cel cu touch-screen se strica mai repede

| raka89 a răspuns:

Pai am avut si eu telefon cu touch -screen dar s-a stricat intr-un an asa ca ai mei mi-au luat altul cu tastaura qwerty care e foarte bun... sper ca ti-am fost de ajutor

| AdriiiAnne a răspuns:

Eu am Huawei Ascend G510 si merge foarte bine... Am dat 700 lei la liber.winking