Cate episoade au urmatoarele desene : Dragon Ball, Dragon Ball Z, Dragon Ball GT, YuyuHakusho, Captain Tsubasa, Beyblade, Yu-Gi-Oh!, Pokemon? multumesc

Răspuns Câştigător
| LionelJosh a răspuns:

DB-153
DBZ-291
DBGT-64
YYH-112
CT-128
BB-51
YGH-224
Pokemon-556 dintre care 6 sunt interzise sau cenzurate şi nu au fost difuzate niciodată în Statele Unite. Există şi o serie specială de 22 de episoade, cunoscută ca Pokémon Chronicles în care se prezintă aventurile celorlalte personaje din desen când nu sunt cu Ash Ketchum în călătoria sa. Anime-ul este împărţit în trei serii: Pokémon (seria originală), Pokémon: Advanced Generation şi Pokémon: Diamond and Pearl, ce a debutat în SUA în 2007. Fiecare dintre ele are mai multe serii secundare. Funda?big grin