| Constantin4 a întrebat:

Buna!
Ce ai face daca esti in padure sau pe camp, inconjurat de 5 caini ciobanesti(din aia cu talia foarte inalta), care latra la tine?(Tu nu ai nimic cu ce sa te aperi, iar stana(locul unde se afla oile pe care caine le protejeaza si ciobanul) este foarte departe de tine?
Dar in alta situatie limita? Vreau exemple si cum ar trebui sa procedezi in alte situatii limite, care te iau prin surprindere iar tu nu stii ce sa faci!
Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| мαяdυк a răspuns:

Stai pe loc. daca fugi mai rau faci, am observat ca la javrele astea comunitare daca te apleci sa iei ceva de jos fug, bine daca sunt mai multi ai cam belit pla

| OMEGALIN a răspuns:

Incearca sa te prefaci ca iei ceva de jos,daca nu merge,incearca sa iei o piatra si sa ii lovesti,o creanga, ceva, daca ai noroc, scapi, daca nu...laughing

| sparky34 a răspuns:

Eu unul m-as urca in copac daca e in padure, iar daca e pe camp as fugi ca n-ai ce sa faci altceva.

| Constantin4 explică (pentru sparky34):

Cum sa fugi? Doar nu esti Bolt sa te intreci cu dita mai cainii!

| Sooorin a răspuns:

Roaga-te la Dumnezeu sa te tina in viata, ca de 5 ciobanesti nu scapi viu laughing cel mai bine sa porti tot timpul ceva la tine, un briceag sau o prastie

| Xam a răspuns:

Mai an cazul asta gasesti ceva poate caini numai latra si se sperie usor sau le distragi atentia si scapi
-------------------------------
uite anca o situatie esti vanator si te duci la vanatoare si dintr-o data a din tufis iese un mistret(este un porc salbatic mult mai mare)si ancepe sa te alerge si dc nu fugi an continuare te calca an picioare ce faci
--------------------------primul lucru te sui an copac si poate te alegi cu o muscatura mica
---------sau cumval anpusti
sau te scapa alt vator
si anca altele mai ziceti voi

| iliutza49 a răspuns:

Pai sa zicem ca daca esti la cam mai bine ai sta nemiscat si sa nu incerci sa te speri iar daca, caine vin la tine incearca sa fugi si cu padurea ai putea incerca sa te sui intr-un pom sau sa rupi sh tu o creanga ceva si pentru cioban sa urli cat poti de tare pentru ajutor sh sa fugi in directia lui big grin