| sakuraTheOriginal69 a întrebat:

Ce parere aveti despre cremele pentru epilat?

Răspuns Câştigător
| Bubuletz a răspuns:

Eu an trecut adica pe la 12 ani jumate foloseam crema epilatoare foarte des deoarece tot crestea sh tot crestea parul pe picioare.Pana pe la sfarsitul veri cand m-am hotarat sa folosesc edpilatorull.Prima data fiind mai mica m'a facut mama mea dar acum nu am probleme ma fac singura cand am nevoie.Nu as mai folosi crema deoarece ea nu smulge firu din radacina ea doar il taie ca si lama deasemenea.Iti recomand sa nu mai folosesti crema e mai bine pentru tine.Baftabig grinFundita?

7 răspunsuri:
| khrys a răspuns:

Pai unele sunt foarte bune dar altele de loc. Cea ma buna crema epilatoare mi se pare a fi Veet, totusi cea mai buna metoda de a te epila e, sa te epilezi cu ceara de unica folosinta.Sincer mi se pare suppper chiar daca ma cam doare si arde.

| Blue_2910 a răspuns:

Mi se pare pierdere de timp deoarece are acelasi efect ca si o lama de ras cu care te faci mult mai repede pentru ca nu trebuie sa mai intinzi crema, sa astepti nu stiu cat timp si apoi sa o cureti, plus ca trebuie sa-i suporti si mirosul neplacut. Ar trebui sa incerci sa te faci cu epilatorul sau daca nu, cu ceara. Stiu persoane care nu suporta epilatorul, dar suporta ceara. Asa nici n-ar trebui sa te mai epilezi la fel de des, iar pielea are un aspect mai placut.

| Madalina_5058 a răspuns:

Inefieciente. Au acelasi efect ca si lamele de ras. Depilatorul si benzile depilatoare sunt cele mai bune.

| blonda_9284 a răspuns:

Pentru persoanele care nu suporta epilatorul sau benzile cu ceara sunt ok, dar tot mai bune sunt alea. Cu cremele de epilat iti creste parul mai repede decat cu benzile sau epilatorul.

| anitta92 a răspuns:

Pai sunt mai bune decat benzile epilatoare happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.tpb.ro - dotari si consumabile pentru saloane de infrumusetare. Poti incerca kitul de epilare cu ceara pentru inceput

| ottovintila a răspuns:

Crema de epilat nu face altceva decat sa dizolve parul de la suprafata. Radacina ramane intacta si va creste dupa maxim o saptamana iar. Poti incerca un epilat cu ceara de unica folosinta de la Total Pro Beauty www.tpb.ro. Ceara calda incalzeste pielea si deschide porii. Firul de par este scos cu tot cu radacina. Vei avea cateva saptamani piele foarte fina si catifelata. Mai ales daca foloseti uleiul dupa epilat cu musetel care este foarte calmant. Este o solutie profesionala foarte apreciata.