| o fata care te iubeste :x a întrebat:

ce parere aveti despre emisiunea "hipnoza, jocurile mintii " de pe prima tv? eu zic ca nu este adevarat si ca totul este o inscenare, voi ce credeti?

5 răspunsuri:
| sensesDelight a răspuns:

Nu m-am uitat la emisiune dar pot să-ți vorbesc din cunoștințele mele. Să știi că există hipnoza, dar este făcută într-un mod special, de un profesionist, nu este o joacă așa cum o crede toată lumea, iar în emisiunea aceea nu știu cât de adevărată e.
Gândește-te că atunci când mergi la un psiholog/psihiatru, după un accident grav sau o problemă în familie, pentru a detalia problema, aceștia folosesc hipnoza. Prin hipnoză te adoarme și cu niște tactici speciale de comunicare, fiecare cu metoda lui, te face să descrii ceea ce vezi, ceea ce s-a întâmplat, pentru că numai prin hipnoză poți detalia lucrurile pe care treaz nici măcar nu ți le amintești.
Oricum cu așa ceva nu e de joacă. Un profesionist știe să te trezească, să te controleze pe timpul hipnozei, pe când cineva care experimentează dacă hipnoza e reală sau nu cine știe ce trăznăi face. ^_^

| Fluffy a răspuns:

Si eu cred la fel, e fake

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca dati un search pe google la "figuratie hipnoza jocurile mintii" veti gasi site-urile de la agentiile care recruteaza oameni pentru emisiuni de genu asta, dar si pentru "Sa te prezint parintilor", "Ochii din umbra", "Cearta-n bucate" plus toate emisiunile de gen din Romania. Nu va mai uitati la ele ca sunt niste facaturi care va fac sa pierdeti timpu in fata televizorului in loc sa faceti altceva mai bun!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Articol foarte bun despre hipnoza in Romania http://www.adevarul.ro/......67692.html

| mircEa_4968 a răspuns:

MDa totul Este fiktiune nimic adevArat totul esTe inScenAT
nimic acum la TV nu-i adeVata Totul FICTIUNE!

fundita! mersi spEr ca tiam cOnvins

Întrebări recente