| anonim_4396 a întrebat:

ce pot desena sa reprezinte poezia Miezul iernii de Vasile Alecsandri?(sa se potriveasca cu versurile)

va roog

2 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna. In primul rand, fa toata plansa un albastru (banuiesc ca stii cum,cu vata si cerneala), deseneaza un lup, zapada cat cuprinde,dar sa fie "intacta" sa spun asa, si pentru stele foloseste pasta corectoare si le realizezi,sau acuarele tempera,insa nu le amesteci cu apa. Si o casa, cat mai simpla, care scoate fum pe horn.

| lolyanna a răspuns:

Pai deseneaza un deal si pe el o casa din care iese de pe horn fum si cerul cu multe stele pe el ...si deigur multa zapadalaughing