| virginia2000 a întrebat:

Ce sa fac daca contul de facebook s-a dezactivat pentru ca am vrut sa-mi schimb varsta.Mi-au zis ca nu pot si am dat un motiv in romana iar ei mi-au trimis un mail cum ca facebook mi-a dezactivat contul. Aveti o solutie?

Răspuns Câştigător
| Energyboy a răspuns:

Problema in situatia de fata este urmatoare tu ca utilizator ti-ai schimbat datele prea mult de aceea nu m-ai ai contact cu contul, eventul o modalitate ai putea sa trimiti un email la un reprezentant sau asistent de comunicare cu clienti si sa le enunti problema cauzata iar ei o sa te ajute daca se mai poate sau sa te lamureasca in vedere cu problema ta.

5 răspunsuri:
| deeadeea111 a răspuns:

Iti spun eu care a fost problema cu dezactivarea:pe facebook trebuie sa-ti pui identitatea adevarata, inclusiv si varsta, iar o data ce ai schimbta ei au intrat la banuieli
a patit si fratele meu asa, insa el si-a facut un cont in care a pus un nume cam aiurea si a vorbit prin chat cu o verisoara si acolo i-a spus evident acesteia ca este el pentru a-l recunoaste si i-a fost dezactivat contul pe motivul ca nu si-a recunoscut identitatea
nu cred ca exista vreo solutie pentru asta

| Energyboy a răspuns:

La setarile lui gaseti o optiune de anularea contului dureaza numai 14 zile si e gata cu contul de facebook.

| virginia2000 explică (pentru Energyboy):

Si dupa 14 aile pot sa-l folosesc? Dar mie nu-mi mai apare decat centrul de ajutor

| Energyboy a răspuns:

Dai click pe ajutor apoi scrii dezactive account sau erase account si iti va da un mic tutorial cu ce ar trebui sa faci.Si in cele 14 zile poti sa stai pe acel cont iar dupa ce a trecut ziua 14 a disparut definitiv contul.Pas cu pas ar fi setarile contului->securitate->iar sub toate alea este dezactivarea contului. Bafta.

| virginia2000 explică (pentru Energyboy):

Dar nu vreau sa mi-l dezactivez vreau doar sa mi-l recuperez