| Manele Man a întrebat:

Ce se intampla daca posta romana iti pierde un colet pe care l-ai trimis? Poti sa faci ceva sa iti recuperezi banii sau coletul? Pup

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Vei fi despagubita dupa valoarea declarata a coletului, daca chiar s-a pierdut. Daca se poate recupera, il vei primi.

| Arthur a răspuns:

Dupa o perioada in care daca nu se reuseste gasirea acelui colet primesti despagubiri. Problema e ca pentru a plati mai putin noi declaram valoarea coletului mai mica. Vei fi despagubita dupa valoarea declarata.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca valoarea declarata a coletului este de 5 milioane cred ca da.

| Manele Man explică:

De exemplu, am trimis un stilou waterman de 5 milioane. Imi primesc suma integral?

| Manele Man explică:

Lora ai avut dreptate, azi am primit raspuns de la destinatar. A ajuns coletul. Multumesc tuturor