| anonim_4396 a întrebat:

Cred ca v-am zapacit cu catelusa mea dar am inca o intrebare despre ea.Catelusa mea in varsta de cinici ani stia sa stea la scoala din aproprierea casei mele si ea acolo a stat cam de un an. Ea ma cunoaste si mereu sare pe mine cand ma vede stie ca sunt stapana ei si ii dau de mancare si o plimb cu lesa prin parc mai tot timpul big grin. Ea datorita mie este un caine sanatos.Acum o luna am zis sa o aduc la mine la bloc si sa am grija de ea in spatele blocului, ea a stat ce a stat pana ce oamenii de pe langa scoala care o cunosteau m-au vazut cu ea si eu ca sa nu ma certe le-am zis ca am gasit-o si au dus-o iar acolo, iar eu ier am luat-o si am adus-o acasa unde ii este locul (de doua ori). Si intr-o zi (ieri) erau niste oameni care o cautau pe catelusa mea si vroiau sa o omoare deoarece ea latra la ei asta chiar cand m-am dus eu la ea sa-i pun mancare.Si atunci mama mea a zis sa o duc inapoi la scoala sa stea acolo si am dus-o si a ramas timp de o zi.Sa spun ca oamenii de acolo o bat si ii vorbesc urat.Eu maine plec si intr-o tabara si numai pot sa o vad decat saptamana viitoare si stiti proverbul acele :"Daca il iubesti lasa-l sa plece, daca te iubeste se va intoarce la tine!"Eu totusi nu cred ca va veni catelusa mea de buna voie ci doar daca o aduc eu sau daca ma vede ca merg spre casasad. Voi ce credeti ca se va intoarce la mine singura? CINE RASPUNDE FRUMOS SI SA MA CONVINGA PRIMESTE FUNDA +VOT+O SURPRIZA FRUMOASA!

1 răspuns:
| crisbebe a răspuns:

Iubirea fata de om catre catel este imnsa dar sunt obstacole despartitoare care le intampini.
Eu nu pot sa iti spun daca o sa se intoarca de bunavoie sau nu pentru ca nici nu vreau sa te conving ca o sa se intoarca pentru ca nu vreau sa iti faci iluzii desertate si apoi sa fi dezamagita.
Daca o iubesti las-o unde se simte mai bine si daca tu treci pe aclolo si e ea nu o lua cu tine sa vezi daca te urmeaza si daca te urmeaza pana unde stai inseamna ca se simte bine cu tine dar daca nu vine asta nu inseamna ca nu te iubeste ci doar ca se simte bine acolo unde e si tu poti avea grija in continuare de ea