| Lavymee a întrebat:

BUna...Cum as putea sa trimit mesaje cu numar ascuns? era un cod insa l-am uitat...si Cum as putea sa aflu ce nr ma suna cu nr ascuns? Asta se poate afla sau nu?

Răspuns Câştigător
| Deiia a răspuns:

#31# asa suni cu numar ascuns.Sa zezi daca te suna cu numar ascuns.Nu se poate afla dar cand te suna poti sa il prinzi si sa il intrebi cine ii si de ce te suna. Funda?

8 răspunsuri:
| SMaricel a răspuns:

Depinde ce telefon ai...
Era un cod universal dupa ce te suna nr.ascuns apelai *#31#

| Tamiki a răspuns:

Din cate-mi amintesc, pui #31# inaintea numarului si iti apare cu numar necunoscut. Nu cred ca poti afla cine te-a sunat cu nr necunoscut... fundita pls

| Dildau a răspuns:

Pui #31# inaintea numarului respectiv (ex. #31#07xxxxxxxx). Am fost la Orange Shop si la Vodafone Shop si am intrebat daca apelurile cu nr. privat se pot afla, ei nu pot face nimic, numarul este in retea.In schimb, au zis ca se poate afla cu ajutorul politie.Eu cred totusi ca pentru o simpla farsa nu te duci sa completezi o gramada de formulare la politie si sa mai dai si bani.Ah, poti doar sa suni cu nr privat, nu sa dai mesaje.

| Horia_8139 a răspuns:

Codul de numar secret este #31#.nu poti afla cine te-a sunat pe ascuns decat daca ai un program anume pe telefon, nu stiu cum se numestesad

| Bubbleee a răspuns:

Diez 31 diez ( scuze ca am scris asa dar nu stiu unde mie tasta)
din pacate nu stiu daca poti afla nr persoanei care suna cu ascuns, probabil politia poate :*

| Vanessa95 a răspuns:

Pai e simpli *31#apoi numarul pe care vrei sa il apelezi iti garantez ca cel sunat nu va stii ce numar il apeleazahappy

| capsuna16 a răspuns:

Normal ca poti afla cine te suna cu nr privat dar asta ar insemna sa iti faci un cont pe Romtelecom.ro. Sunt pe youtube filmulete care iti arata cum iti faci cont ca sa poti afla cine te suna cu nr privat. #31# asta e codul pentru a suna cu nr ascuns. Pentru a trimite mesaje pe ascuns nu stiu.

| Yukiee a răspuns:

Nu mai tine vreajeala cu mesaj cu nr ascuns (era daca nu ma insel *RI# sau asa ceva).Ce nr te suna cu privat nu se poate afla decat daca esti pe abonament (asta din nou e supozitie, nu e sigur).