| Bitzy a întrebat:

Cum vi se pare cartea "Codul lui Da Vinci" de Dan Brown? As vrea si eu sa o citesc.Are termen de varsta? Dar filmul? Am auzit ceva pe PROTV.La ce ora? Cand? E inpartit pe mai multe episoade sau e un film intreg? Multumesc! Pa-pa!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Aşa şi aşa!
Pa, pa.

mira
| mira a răspuns:

Este o carte interesanta, bine scrisa, cu multe momente de suspense, dar tine minte ca este vorba de literatura si asta inseamna fictiune.Se adreseaza in special persoanelor care au ceva cultura generala.Pe la 15 ani poate fi citita.Nu are restrictii de varsta.

| thealchemist a răspuns:

E o prostie, ca si "Ingeri si demoni".

| Ramooon a răspuns:

Sincer nu este o carte grea, este destul de interesanta, numai retin daca are termen de varsta sau nu, insa o gasesti cu siguranta pe net, filmul este in concordanta cu cartea, tind sa cred ca pentru asta a fost facuta cartea, ca mai toate cartile lui Brown, este un autor usor de urmarit, cam fantezist, dar merge. Merita de pierdut timpul, parerea mea.

| Sofia07 a răspuns:

Eu am citit ``Codul lui da Vinci`` si e cea mai buna carte pe care am citit`o pana acum. Chiar o recomand, nu te vei plictisi. Am vazut si filmul care e groaznic in comparatie cu cartea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe mine nu m-a impresionat, asta e...