| PaulAdrian17 a întrebat:

Bună! Dacă am primit o ofertă de angajare de la o multinațională cu sediul în UK contractul de muncă va fi în engleză? Sau în română? Căci oferta am primit-o in engleză. (Pentru a nu-și bate joc cineva de întrebarea mea spun ca știu engleza, doar ca voiam sa știu dacă și contractul va fi tot în egleza)

3 răspunsuri:
| iulianr a răspuns:

Cel mai probabil in engleza, dar poate la cerere il vor traduce si in romana.

| MrAM a răspuns:

In engleza va fi 100.001%, garantat, categoric si fara nici o indoiala. happy

| johnjegosu a răspuns:

Este de preferinta, Germana ar putea fi una dintre cele mai bune deoarece se cauta si ii vei da pe spate