| Larisaaaa2000 a întrebat:

Bună! Dacă în contractul de munca nu sunt menționate bonurile de masa, le primesc? Pt ca atunci când am fost la interviu în oferta scria ca se dau bonuri de masa

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de angajator, poate sa le dea chiar daca nu sunt prevazute in contractul individual de munca, posibil sa fie prevazute in contractul colectiv de munca aplicabil.
Asa fiind poti intreba colegii de munca, la compartimentul de resurse umane, pe seful direct sau chiar pe director.