| Gumitzza5 a întrebat:

Daca ati fi undeva sus pe munte si s.ar lasa seara si singura modalitate de a ajunge jos este mersul prin padure doar cu picioarele(adica fara masina) dar ati avea nevoie sa mergeti jos urgent! Si ati incepe sa coborati dar dintr-o data vedeti un lup, apoi 2 si tot asa pana va inconjoara. Ce ati face? Fundita + vot.

18 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

As trage o basina si m-as gandi la tine laughing

| Gumitzza5 explică (pentru noktambul):

Vai de capu taustraight face Alceva mai inteligent nu sti?happy

| noktambul a răspuns (pentru Gumitzza5):

Stiu si lucruri mai inteligente dar nu le irosesc pe intrebari tampite!

| Gumitzza5 explică (pentru noktambul):

Aceasta nu era o intrebare tampitahappy. Peste cateva zile ma duc la munte si am observat ca, cabana unde o sa dorm este foarte sus pe munte si in cazul in care asi fi inconjurata de lupi m.am gandit ca poate o sa ma ajutati si voi sa stiu ce sa facthinking Dar iti multumesc oricum pentru raspunsu "cu basina"laughing nu stiu pe moment daca o sa-mi vina dar nahappy.
Si am pus intrebarea pentru ca acolo unde ma duc sunt si ursi dar si lupi din cate am vazut la stiribatting eyelashes

| noktambul a răspuns (pentru Gumitzza5):

Lupii ca lupii, dar pentru ursi iti trebuie o basina mai sanatoasa laughing

| ombladon a răspuns:

Bag degetul in gat si ii imprastii pe torti laughing

greece12
| greece12 a răspuns:

Ia petarde mici si brichete la tine,just in case.
Si, nu umbla noaptea prin padure, stai in cabana.

| Adina77 a răspuns:

Infarct.

| BlackRose95 a răspuns:

O rup la fuga, pana ma prind. Asa imi prelungesc viata cu...2 secundelaughing

| stefan60 a răspuns:

Doar daca din nimereala ai o bricheta ceva dai foc la un bat cv... lupi nu prea se duc acolo unde e galagie dar cat de prost ai ar fi un om sa ramana.mai ales singur

| Bizantino a răspuns:

1. M-as ruga, Dumnezeu este si Stapanul animalelor.
2. daca am un ghizdan ( nujh sau ceva thinking) cu mancare as scoate repede si poate m-ar lasa
3. da ca as avea un cutit as renunta la un membru sau poate la un deget ( stiu ca suna groaznic dar decat sa o mierlesti...) si as arunca spre ei sa ma lase dupa care as fugii
4. laughing nu ma stiu

| TZi a răspuns:

Pai in primul rand nu as sta sa ma incojoare lupii. As cauta sa vad unde e cel mai aproape copac, as fugi la el si m-as urca cat pot eu de repede.
Daca te-au inconjurat nu pre mai ai scapare.

| tensazangetsu a răspuns:

In primul rind meas pastra caòmul si mas gindi la urmatoarea miscare ( important ca la toate astea sa nu-ti ea mai mult de 2 sec) daca am un cutit sau macar o bricheta la mine eau si imi fac o torta din hainele depe mine si dupa cum stit lupii se tem de foc
sau incep sama rog la D-zeu dar nu stiu daca asta o sa ajute prea mult

| Cezarul a răspuns:

Cred ca cel mai inteligent e sa nu fii sus pe munte noaptea laughing

| ionasc a răspuns:

Ma prefac ca am murit

| Bizantino a răspuns (pentru ionasc):

Sa stii ca lupii mananca si cadavre ei nu sunt ca ursii, dar oricum laughing te miros si simtca esti vie... aaaaa sau poate u vrei sa le fie mai usor sa manance bv:d

| ionasc a răspuns (pentru Bizantino):

Mersi pentru completare

| SmileeSmokiezi a răspuns:

Masi uita fioros la lupi si asi incepe sa urlu si sa mariu la eidevil rolling on the floor i.asi injura de familie de morti si de tot ce mai au ei pe acololaughing