| ingerashpierduth a întrebat:

de o vreme sunt prietena buna cu un baiat iar acum mi-am dat seama ca-l plac.De multe ori am mai incercat sa-i spun asta si de fiecare data cand ii ziceam pe massenger zicea ca este doar vrajeala si ca mint. Dar acum i-am trimis un mesaj si zicea ca vrea fapte.Asa ca duminica seara am fost cu niste prieteni la un bar si am pus-o pe cea mai buna prietena a mea sa i zica si ea lui ca mie imi place de el. A mers afara si i-a zis apoi ea m-a chemat pe mine sa-i zic eu in fata.Cand am fost in fata lui am simtit ca nu-i pot zice si am plecat de acolo.Partea proasta este ca atunci cand am plecat toti acasa el nici macar un cuvant nu mi-a spus pe drum cea ce este ciudat deorece cand mai ieseam impreuna mereu se lega de mine. Ce sa fac?
Va rog eu frumos ajutati-ma ca un sfat
Fundaaahappy

2 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Cea mai buna solutie ar fi sa-i zici TU asta IN FATA. Probabil ca se teme ca tu faci doar misto de el si de aceea nu te crede. SPune-i pe mess/prin mesaj ca ai vrea sa va intalniti doar voi doi undeva si fa-ti curaj sa-i spui. Nu cred ca te va refuza, iar daca o va face capul sus ca sunt destui baieti!winking

| niko_3393 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa iti faci curaj si sa-i zici orice ar fi. ca se poate sa te placa si el.nu ai nimic de pierdut daca sunteti prieteni. du-te doar si spune-i, si spune-i ca orice ar fi ramaneti prieteni. trebuie sa faci ceva acum pana nu e prea tarziu.crede-ma ca stiu ce zic(la mine a fost prea tarziu si inca regret). spune-i acum pana nu ajungi sa regreti ca ai tacut.