| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema sper ca ma puteti ajuta.

Problema consta in faptul ca : Cunosteam mai demult o fata mai mica ca mine cu 4 ani (eu am 18 ea 14), am vazut-o pe facebook si mi-am adus aminte de ea i-am bagat id-ul
de mess si am inceput sa vorbesc cu ea, e o fata foarte de treaba si putin timida. Am vorbit ce-am vorbit noi pe mess mai mereu, o faceam sa rada ne intelegeam de minune pana am ajuns sa o plac cu adevarat, aveam si numarul ei tot... Am sunat-o odata
am vorbit cu ea vreun sfert de ora, apoi numai pe mess ca era pe alta retea si nu aveam credit atunci. Ei bine dupa cateva zile m-am dus la ea la scoala, am asteptat-o afara a venit entuziasmata zambind si am plecat cu ea in scoala la ea in clasa, am stat acolo ce am stat in timpul ala
am mai vorbit prin clasa pe-acolo am stat la tabla cu ea si scriam amandoi pe tabla, ma privea mereu si imi zambea frumos, scria numele meu pe tabla mereu si mai scria "micuţa" tot asa mai mereu (asa ii ziceam eu), in fine am plecat din clasa pentru ca se sunase si avea ora, m-a condus pana la iesirea din scoala, am vrut sa-i
zic "nu ma pupi si pe mine?" si pana sa zic asta ea m-a pupat si apoi a plecat zambind.

Dupa doua zile, o sun era ora 15:00 cred, era in pauza si i-am zis "cand iesi de la scoala, sa tea astept sa-ti zic ceva."
Mi-a zis "spune acum ce e" i-am zis ca nu pot la tel, si pana la urma si-a dat seama ce voiam sa zic (adica ca vreau sa fiu cu ea.) Si a zis ca nu stie, Si ca ma suna pauza care vine
Am asteptat, dar nu m-a sunat, apoi seara pe la 17:00 m-am dus la ea la scoala cand era in pauza, am chemat-o afara din clasa sa ii spui ce vroiam sa-i spun, si cand ieseam afara vine un "amic" de-al meu si de-al iei si zice hei unde grabesti, ia-ti ghizdanu ca te duc acasa...
S-a intors sa-si ia ghiozdanu dar nu a mai iesit, mai avea o ora.

Apoi m-am intors acasa si am mai stat pana s-a sunat, si m-am dus din nou, am prins-o exact cand sa plece acasa si am tras-o deoparte, am intrebat-o ca ce a hotarat.
Mi-a zis nu stiu ce sa zic, ca m-ai luat asa repede (am mai si zapacit-o cu amicul, ca nu stiam ce treaba are cu el... si mi-a zis ca nu are nici-o treaba cu el.) Apoi imi zicea ca

A mai avut relatii cu baieti si a zis ca sora ei o parea la parinti (are o sora mai mica) si a zis ca daca e sa fie ceva o spune, eu ii ziceam ca sa o cheme pe sora sa-i vorbesc eu cu ea, ea zicea"nu, lasa ca n-ai ce sa-i faci tot ma pareste"
Dupa stateam ne uitam unu la altu "se uita in pamant nu ridica capul, ii era rusine (Numai stia ce sa zica, sa nu zica ceva rau.)
Mi-a zis "Tu stii ca mie imi place de tine nu?, stii asta." (eu stiam), si apoi mi-a zis "pai trebuie sa-ti zic ceva, mie imi mai place de un baiat de la liceu (e mai mic ca mine cu 2 ani sau 3), si imi place si de tine in acelasi timp la fel. (eu o stresam sa-mi zica odata ce-a hotarat, ea nu stia ce sa zica ca se incurcase)
I-am zis hotaraste-te ori eu ori el. a zis "intelege-ma te rog ca nu pot sa aleg intre voi" eu ma suparasem rau si ea numai zicea nimic, ii reprosam "pai si ce are ala si nu am eu etc... chestii d-astea si ii ziceam ca ala are prietena (sta cu una) ii ziceam ca poate sa stea cu mine ala are prietena nu-i pasa, ea zicea" nu stiu, va plac pe amandoi la fel
Nu am ce sa fac, ai tot dreptul sa fii suparat pe mine si sa numai vorbesti cu mine" eu ii repeteam de ce? si ca de ce nu vrea chestii... Apoi i-am zis mai ciudat asa ca ma enervasem " du-te acasa, lasa mai gandeste-te "
si a stat putin si ne-am uitat cateva min unu la altu ea cu capu in pamant, cand sa plece a zis "nu ma pupi si pe mine " a zis vino si pupa-ma eu i-am zis vino tu, si ea mie la fel apoi eu iar pana la urma am pupat-o, a plecat i-am zis sa se mai gandeasca a zis bine.
Mi-a mai zis ca de ce nu i-am zis pe mess asta ca imi zicea mai multe.

Am ajuns acasa era intrata am vorbit cu ea mai spre seara, ma certasem unpic cu ea, ii vorbeam la nervi la misto si ironic.
Eu nu am vrut asta dar, ma enervase si tin mult la ea si nu suport ce mi-a zis. Apoi a zis ca era sigura ca o sa reactionez asa si ca ei nu-i place asta.
Si apoi mi-am cerut scuze i-am zis sa ma inteleaga si pe mine ca aveam nervi, si am intrebat-o daca e suparata si mi-a zis ca nu e eu sunt cel suparat. Am pupat-o pe mess in fine, i-am zis noapte buna si n-am mai vorbit cu ea de aseara.

Voi ce credeti ca trebuie sa fac?sad

Multumes

Răspuns Câştigător
| IDN a răspuns:

Ma nu toate-s dupa bani, evita astfel de cercuri de prieteni.problema e ca tu te-ai indragostit, iar prietena sta cu tine doar pentru ca e la moda.Cind esti indragostit cu adevarat nu ai dubi.Nu poti fugi dupa 2 iepuri odata.

5 răspunsuri:
| Cristinutzzzza a răspuns:

Deci sa iti explic! E copila in primul rand are 14 ani! in al doilea rand ti-a zis ca ii place si de cel din scoala si de tine deci e in dubi.iar daca vei fi cu ea vei fi intotdeauna in dubi oare se vede cu ala oare vb ea fiind copila nu stie ce vrea.Fi si tu mai barbat ai 18 ani ia-ti o fata mai mare eu inteleg ca copilele astea de 14 is bune si arata bine insa au gandirea de copile! ia-ti o fata si tu de varsta ta care sa stie ce vrea de la viata cu copile cu care sa pierzi vremea si care nu stiu ce vor pentru ca te joci cu sentimentele tale! DIn tot ce ai zis ea e nehotarata poate ca sa pupat si cu ala din moment ce ii place si de el nu e nk sigur nu poti decat sa astepti sa vezi ce face ce hotaraste daca chiar te place si te vrea va fi cu tine daca nu inseamna ca nu are rost sa te zbati si sa te agiti pentru o fata care e nehotaratathinking funda?

| quickly a răspuns:

Cristinutza, mi-as lua eu o fata mai mare dar nu prea tine cu astea, ca-s dupa bani si dupa alte chestii...

| IDN a răspuns (pentru quickly):

Ma nu toate-s dupa bani, evita astfel de cercuri de prieteni.problema e ca tu te-ai indragostit, iar prietena sta cu tine doar pentru ca e la moda.Cind esti indragostit cu adevarat nu ai dubi.Nu poti fugi dupa 2 iepuri odata.

| Element_3470 a răspuns:

Da add la dark_dnb13 sa vorbim.

| ღღBomBonikDeYuTauღღ a răspuns:

Deci cv de genu a fost si la mine si eu am app 14 ani si pr meu 17.cand ai zis ca vrei sa ii sp cv etc asa era si la mine eram sigura ca imi va spune asta dar de teama parintilor i-am zis ca nu pot sa ies etc (dc te inereseaza lasa un mesaj privat si iti zic mai mt)uite ce te sfaturi iti dau ...inr-o zi vb fata in fata pe o banca si u te apropii din ce in ce mai mt de ea si o saruti pe buze nu o pupi dar mai intai o iei in brate sa vezi cum reactioneaza ca sarutu e prea direct...zii ca dc pe u nu te alege nici pe ala ca dc pe u tea refuzat atunci si pe ala trebuie sal refuze.zii ca ala cine stie cine e si isi va bate joc de ea pe cand stie ca u o iubesti
dc vrei imi mt sfaturi un mesaj privatwinking succes

| ღღBomBonikDeYuTauღღ a răspuns:

Nu mere sa iti las un mesaj cu id meu lasa-mi u cu id tau si te bag eu ok?happy