| iuandfto a întrebat:

Deci vreau sa citesc niste carti si n-am idei ce s-ar potrivi pentru varsta mea. Sunt clasa a 6. Am vazut la librarie Liceenii si tata mi-a spus ca e genu Ciresarii care m-a pasionat foarte mult. Ce mi-ati putea recomanta?

10 răspunsuri:
| OSCARtoons a răspuns:

Ba du-te si mai bate mingea lasa cartea distreaza-te acum cat esti tanarbig grin

| ReporteritzaisBack a răspuns:

Mihai Drumes- Elevul Dima dint-a VII a
e superba :X

| MissAvocado a răspuns:

Ce ai zice de cronicile din NARNIA! sunt 7 carti toate pline de fantezie

| oVeveritzaDulcexD a răspuns:

Iti recomand ''Scoala derbedeilor'' de R. L. Stine sau daca esti fata ''Necazuri la 13 ani'' de Betty Miles

| JhoNutz a răspuns:

Fram ursul polar, Cuore inima de copil, Colt alb. Astea iti garantez, sunt clasice. TREBUIE citite neaparat, mai ales la varsta ta.

| oVeveritzaDulcexD a răspuns:

Iti recomand ''Scoala derbedeilor'' de R. L. Stine sau daca esti fata ''Necazuri la 13 ani'' de Betty Miles wave

| Cristinee a răspuns:

Cismigiu et company de Grigore Bajenaru este o carte interesanta. happy

| smyley a răspuns:

Salut sunt nou venit si cred ca cartile potrivite pentru varsta ta ar fi ciresarii

| xxdd a răspuns:

Elevul dima dintr`a saptea :>
singur pe lume
castelul fetei in alb
cele recomandate pentru scoala in general :-?

http://www.elady.ro/articole/Familie/Lista-de-lecturi-pentru-gimnaziu.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.lasa cititul
2. micul print, print si cersetor, castelul din canterville