| LovelyGirl_3607 a întrebat:

Am 15 ani si imi place sa citesc, doar ca nu prea gasesc carti care sa imi placa intr-un mod particular. Deci as vrea sa imi recomanda-ti niste carti bune, (nu ceva PLICTISITOR!)!
Cred ca mi s-ar potrivi vreo carte despre adolesceti, primele iubiri, chestii...deci stiti ceva carti de genu? (repet! nu vreau ceva plictisitor!)

9 răspunsuri:
| Psihiatra a răspuns:

Daca vrei ceva palpitant iti sugerez romanele politiste ale lui Agatha Christie.Sigur le gasesti la biblioteci sau librarii

| aliceinchains a răspuns:

Bună. Foarte bine ca citesti, si mie imi place sa citesc. Ai putea citi Sotia calatorului in timp, de Audrey Niffenegger, e o carte absolut superba.
Amurg, Luna Noua, Eclipsa, Zori de zi, de Stephenie Meyer
Jurnalele Vampirilor: Trezirea, Lupta, Furia, Reuniunea, Caderea noptii, de L. J. Smith
Lucy Sullivan se marita, de Marian Keyes
Chinuieste-i pe copii, de John Saul
Cartile de Agatha Christie, eu am citit vreo 14, cam asa.big grin - Ucigasul ABC, O crima anuntata, cei cinci purcelusi, crima din orient express, pisica printre porumbei etc., toate sunt faine si au actiune si mister.
Lolita, de Vladimir Nabokov.happy

Spor la citit! O zi bunăhappy

| dydy1 a răspuns:

Maitreyi, Loreley, dragoste in vremea holerei.

| Dsmss a răspuns:

Buna :* Si eu am tot 15 ani, asa ca iti voi spune 2 carti pe care le-am citit in vacanta aceasta si mi-au placut extrem de mult :
1. The Last Song (Ultimul Cantec) de Nicholas Sparks (este vorba chiar de prima iubire, conflictul dintre o adolescenta si parinti; este foarte frumoasa cartea si chiar a ramas in inima mea; te invata sa pretuiesti tot ceea ce ai love strucklove strucklove struck )

2. Nu plange sub clar de luna de Heather Davis (este geniala. Are momente in care te tine cu sufletul la gura; este tot despre adolescenti-iubire; am citit-o intr-o singura zi, si are 300 de pagini, chiar este captivanta love struck )

Te pup love struck Spor la citit :*

| Balboa a răspuns:

Exact. mihail drumes scrie cele mai frumoase carti de dragoste. in afara de sta, iti mai recomand si Pururea tanar- trobert tine; invitatie la vals, scrisoare de dragoste - mihail drumes, si de genu asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce zici de kamasutra?laughing

| tania27 a răspuns:

Elevul Dima dintr-a saptea, e foarte faina. E o carte mai veche dar faina.

| tania27 a răspuns:

Mihail Drumes e autorul.

| stefaniaderecichei a răspuns:

Cartea printesa si goblinii