| VORTEX a întrebat:

este posibil sa gasesc la varsta de 15 spre 16 ani un job pe timp de vara mai ales in vacanta? Am mai gasit pe internet slujbe de genul part-time, dar nu stiu ce ar putea fi disponibil sa pot face la aceasta varsta. Spune-ti voi daca ati avut pe la 15 ani, ce slujbe ati practicat si cam care sunt modalitatile de plata.Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Mihaela a răspuns:

Hei. Poti sa te angajezi in Kaufland, Real, Carrefour la diferite tarabe gen ' Lenor', 'Jacobs' si chestii de gen, poti sa te duci la cei de la Vodafone, Orange, Cosmote, si sa-i intrebi daca nu au nevoie de cineva ca sa imparta pliante. Sincer, nu stiu cu cat ai putea fi platit, dar merita sa incerci! Succes!

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu prea cred,ce este pe net e una iar in realitate e alta,slujbele part-time sunt de "injoseala",e criza,gandeste-te ca nu te mai plateste nimeni sa vinzi bere la tejghea,acum cei care vand bere la plaja,dau si cu matura, vopsesc, fac de toate pentru bani putini.Incearca mai bine sa cauti oferta de angajare in ziarele locale decat pe net.Eu am muncit prima data la varsta de 17 ani cu carte de munca intr-un domeniu destul de greu,adica siderurgie, dar banii sunt mai multi decat tot ceea ce inseamna sa imparti fluturasi.Te inteleg ca esti mic si ai nevoie de bani, dar daca oamenii trecuti de 35 de ani,care sunt someri si au o calificare nu isi gasesc,ce te face sa crezi ca u iti vei gasi,chiar si pentru bani de buzunar? E greu cum ti-am spus, dar nu si imposibil, incearca cu ziarele.Bft

| ELLSSA a răspuns:

Aveam 16-17 anisori...
Faceam promotii in magazine/supermarket-uri.Asa imi castigam banutii de buzunar, de telefon, de hainute. Apoi au inceput alte "mici astfel de joburi". Acum sunt multumita avand un job stabil...

| mirssu a răspuns:

Impartirea pliantelor si promotiile din supermarchet sunt cea mai buna solutie, cel putin eu voi face promotii dar va trebui sa astept pana la 16 aniwaiting