| frum a întrebat:

Am 16 ani. Vreau sa imi gasesc un part time job, pe timp de vara, doar ca am nevoie de un Cv al meu. Insa nu stiu cum sa il scriu, pentru ca nu am experienta profesionala, nu prea am ce sa scriu, decat date personale. Pe internet nu am gasit modele adecvate la ceea ce doresc, doar complicate, pentru adulti. Daca ati trecut prin aceeasi situatie, sau puteti sa ma ajutati cu sfaturi sau exemple in realizarea Cv-ului meu, astept raspunsuri cu drag.Mersi

Răspuns Câştigător
| meh:X a răspuns:

asta e unu NUME

Adresa:
E-mail:
Telefon:

EDUCATIE

- Nume Scoala, Facultatea, Localitatea, An completare

EXPERIENTA

Nume Companie1, Localitatea
- Functia, (19xx-20xx), scurta descriere a functiei si a sarcinilor

Nume Companie2, Localitatea
- Functia, (19xx-20xx), scurta descriere a functiei si a sarcinilor
CUNOSTINTE PC/TEHNICE

Limbaje de programare:... (inclusiv HTML, xHTML, XML)
Sisteme de operare:...
Produse software:...
Hardware:...

REFERINTE

- Nume persoana, telefon, functia, firma

sau

Nume:

Prenume:

E-mail:

Telefon (fix/mobil):

Data nasterii:

Locul nasterii:

Stare civila:

Nationalitate:

Domiciliul stabil:

Resedinta (Viza flotant):

Studii:

Atentie, se scrie descrescator, de la utlima scoala absolvita, spre prima absolvita, si anii corespunzatori absolvirii.

Experienta profesionala:

Se scrie, tot descrescator, de la ultimul job, la primul job, si intervalul de timp in care ati muncit.

Abilitati si competente profesionale:

- Limbi straine: scris/citit/vorbit - nivelul

- Certificate/Diplome de competente profesionale: de exemplu contabilitate, tehnician

Puteti scrie aici daca detineti carnet de conducere: categoria si anul eliberarii.

Abilitati si competente tehnice:

Ex: Operare P. C.

Puteti scrie daca stiti sa dactilografiati, sau sa asamblati componente, sa reparati, tot ce tine strict de competente tehnice.

Calitati:

Aici veti scrie, de exemplu: daca sunteti comunicativ, daca va adaptati usor, daca puteti lucra in echipa, etc.

ori

CURRICULUM VITAE

Date personale

Nume-prenume:
Adresa:
Telefon:
Locul şi data nasterii:
Stare civila:
Studii

Aptitudini

- Excelente abilitati comunicationale, fire dinamica, sociabila, usor adaptabila
- Posibilitatea de a lucra in week-end si peste program
- Ma adaptez usor la conditiile de munca
- Invat lucruri noi si imi formez usor noi deprinderi profesionale

Limbi străine

Engleza- mediu
Italiana- mediu
Spaniola- mediu.

Hobby

- Muzica, sportul si baschet.

SUCCES in cautarea locului de munca! pup si sper ac ti'am fost de folos

1 răspuns:
| Lavinia4you a răspuns:

Iti recomand crearea unui cv online, este mult mai simplu, gasesti aici https://muncitorul.com/