| Mistik a întrebat:

Eu am avut o rata la flanco iar luna trecuta m-au anuntat ca m-au raportat la biroul de credit, acum am achitat tot creditul sunt raportata cu gradul 2 de risc.sotul meu vrea sa faca acum un imprumut la cec.credeti ca i se va acorda creditul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are importanta ce credem noi, important este ce va face CEC Bank. Pentru a afla sotul tau trebuie sa mearga la banca si sa faca cererea, nu are nimic de pierdut. Nu este obligatoriu ca si tu sa fii verificata la Biroul de Credit, poate o sa fie doar el verificat. De altfel decizia apartine bancii, rolul Biroului de Credit este pur informativ, el nu interzice acordarea unui credit, chiar daca o persoana figureaza inscrisa cu evenimente negative. Succes si numai bine!