| Mistik a întrebat:

Scuze ca revin.Eu am avut imprumut la cec acum 6 ani, sotul meu vrea sa faca un imprumut la cec dar eu am devenit rauplatnica pentru o rata la flanco, am platit tot creditul. credeti ca o sa i se acorde creditul? Va multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai platit tot creditul atunci n-o sa fie nici o problema, mai ales daca numai sotul tau va figura in contractul de credit. De altfel, daca rata respectiva a fost raportata la Biroul de Credit cu mai mult de 4 ani in urma, in prezent nici nu mai figurezi in evidentele acestuia. Numai bine!

2 răspunsuri:
| Robert a răspuns:

Depinde cand ai terminat de platit.Din acel moment va interveni prescriptia si abia peste 3 ani mai poti face.

| gianys75 a răspuns:

Daca rata la flanco este pe numele dvs merge... sotul sa faca rata la cec pe numele dansului...sau trebuie incercat poate sa mearga poate sa va respinga dosarul