| bogdy9696 a întrebat:

Eu de multe ori visam si peste cateva zile se intampla ce vedeam in vis.Adica e deja vu? Cunosteam locurile ca si cum as fi fost acolo dar de fapt nu am fost.

5 răspunsuri:
| dedeuh a răspuns:

Eu cand am deja-vu am senzatia ca am mai facut acel lucru o data nu ca l-am visat dar il stiam de undeva. Ceea ce spui tu nu stiu daca e deja-vu probabil se mai intampla sa ti se adevereasca ce visezi depinde cum ai simtit tu in acel moment.

| bogdy9696 explică:

Si in vise(mai rar) dar am de multe ori senzatiile astea.

| TiMeIuSh a răspuns:

Si mie mie mi s-a intamplatlaughing dar un pic altfelhappy eu de obicei nu visez si cand visez am o senzatie de deja vu chiar ierirolling on the floor am visat cu portarul scoli noastre (noi ne intelege ff bine cu el) el era la spital bolnav si am visat ca va veni la scoala si ca l-am salutat si dirigu se uita la mine cand venea in clasa si eu vb cu jivan(portarul) si a doua zi l-am vazut cand ma duceam la magazin il salutasem si tocmai atunci aparuse dirigu...m-am socat pe moment dar dupa a trecutlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi s-a intamplat asa, dar mai demult. Adica. Am visat anumite chestii mai demult, dar muult cred ca vreun an. Si la un anumiit moment, simteam ca am mai fost in acel loc, fix in pozitia ai a corpului, si fix cu privirea la acelasi lucru thinking Am deseori Deja-Vu`uri.

| cosmyn_7940 a răspuns:

Da si mie mi s-a intamplat