| Here4u a întrebat:

Fetelor, la ce vârstă vine normal menstruația? Adică, poate veni și la 12?

16 răspunsuri:
| 0pufarinA a răspuns:

Da, poate veni si la 12 ani

| stlucian a răspuns:

DA.Dela 10 ani in sus in functie de genele tale preluate dela parinti e perfect normal! UNEORI sunt si excepii(8-9) dar cum se spune exceptiile comfirma regula! Multa sanatate.

| HighByTheBeach a răspuns:

Buna! Da poate veni si la 12, poate veni si mai devreme, dar asta depinde in functie de persoana si de cat de dezvoltata esti.
O zi buna!

| SootheMySoul a răspuns:

Da,logic,dar depinde de ce mananci, cat de dezvoltata esti etc.
Oricum, vine la varsta intre 8-16 ani.
Concluzia:fii pe faza si nu te panica.
Bafta :*

| onlyme2851 a răspuns:

Da, la 12 ani e normal. Insa la 8 ani, cum spun unele fete de pe aici, mie nu mi se pare chiar normal.

| SladeWilson a răspuns:

Cam intre 10 si 14 ani vine. Da se poate sa iti vina la 12 ani.

| DanDenisă a răspuns:

Da! Bineinteles. Surorii mele i`a venit chiar de la 10 ani happy. Depinde de cat de dezvoltata esti!

| Marylol a răspuns:

Da normal, poate veni si de la 10 ani

| Georgiana2505 a răspuns:

Buna! Depinde la fiecare fata in parte.De exemplu mie chiar la 12 ani mi-a venit :p

| Mădiiiiie a răspuns:

Poate veni chiar și la 10 ani. depinde big grin

| food23 a răspuns:

Da, draga. nu te speria. poate veni si de la 11 ..si la 13.

| Kosmy55 a răspuns:

Ori vine la 12 sau se poate si la 11 sau chiar si mai aarziu asteapta si ai sa vezibig grin

| lurixxx a răspuns:

Desigur, acum menstruatia vine pa la 11-13 ani, dar poate sa iti vina si la 9 ani. Depinde de persoana si de cat de sanatos mananci (aici ma refer ca nu trebuie sa mananci alimente de la animale crescute cu hormoni)

| francyy23 a răspuns:

Da si la 12 ani poate venii, chiar si mai devreme,. depinde cat de dezvoltata esti!

| Roxana_Rusu_1998 a răspuns:

Depinde de la persoana la persoana, si da poate veni la 12 aniwinking

| Chrysstinna a răspuns:

Dacrying :*