| Mariuka23 a întrebat:

Ieri prietenul meu mi-a lasat doua broscute testoase sa am grija de ele cateva zile pana se intoarce el din vacanta. Ele stau intr-un acvariu si au si o scarita rosie si niste palmieri.
Una dintre ele, este cam agitata si da din maini. Cumva are ceva, sau asa e ea, mai jucausa?
Ca vrea sa iasa din acvariu si nu poate sa iasa. Eu le tin in camera mea sau in sufragerie, cu geamul deschis.
Funda si vot pentru cine imi raspunde rapid.Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Innnaa a răspuns:

Probabil ca este si jucausa dar, sa stii ca e bine sa le scoti des afara din acvariu.Te invat un truc: daca vrea sa fuga cand le pui pe jos, sa ii atingi picioarele din spate ca sa si le bage in carapace.Asa nu va mai fugi!

3 răspunsuri:
| AntonyoBoss a răspuns:

Este agitata ca nu se simte ca la ea acasa si nu poate sa stea degeaba acolo, mai face si ea ceva actiune si sa nu te sperii ca nu se intampla nimic.

| CăpshuniikMikkkk a răspuns:

Si broscuţa mea este la fel de agitată, dar am observat ca ea face asa numai cand îi este foame sau vrea ''să se joace'' happybatting eyelashes Asa că stai liniştită că nu este nici-o problemă cu broscuţa in mod special happy

| LeeJoU a răspuns:

Nu o fi dormit bine azi-noapte laughing de da din maini thinking Nu are nimica 100%, poate ii este foame sau are chef de joacawinking Funda?