| iulain13 a întrebat:

Cu ce sa decorez un acvariu cu broscute testoase avand in vedere ca ele trebuie sa steie si pe uscat.

Răspuns Câştigător
| lalaballet a răspuns:

Sigur ca da sunt super dragute. funda?

10 răspunsuri:
| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Cu ce găseşti pe la magazinul cu animale.

| lalaballet a răspuns:

Cauta la pet-shop. sunt tot felul de decoratiuni. eu am vazut pietricele si abtibilde speciale in functie de acvariu dar sunt si chestii de plastc

| iulain13 explică (pentru lalaballet):

Pai m-am gandit sa acopar fundul acvaiului cu pietricele de rau, pe spatele acvariului un afis de acela cu oceanul, am niste palmieri micuti de plastic, o piatra ca aceasta :http://www.maxi-pet.ro/......1x5cm.aspx
si vreau sa cumpar asta : http://www.maxi-pet.ro/......x16cm.aspx si vreau sa mia cumpar si niste plante

| irbis96 a răspuns:

Nu e nevoie de multe, le trebuie mult spatiu.Umple-l cu putina apa ( destula incat sa se poata scufunda) dar gaseste ceva pe care sa se poata urca daca vor sa stea 'pe uscat'.

| iulain13 explică (pentru irbis96):

E ok daca pun multe plante?, si apa de cam 10 cm?

| irbis96 a răspuns (pentru iulain13):

E in regula, orienteaza-te si in functie de dimensiunea acvariului.

| iulain13 explică (pentru irbis96):

Http://www.tocmai.ro/acvariu-40l-12335410.html
Pe acesta vreau sa il cumpar si sa il decorez
Broscutele au 7 cm (doua) lungime

| irbis96 a răspuns (pentru iulain13):

E mai mult decat necesar big grin Nu cred ca vor fi probleme~

| deny2013 a răspuns:

Poti sa pui o piatra, niste scoici si niste palmieri din plastic.

| Diana1810 a răspuns:

O prietena de-a mea are broaste testoase si ea a pus o piatra(un pic mai mare decat broasca testoasa) si niste palmieri decorativi din plastic. Sper ca te-am ajutat.