| deeadeea_1643 a întrebat:

Imi poate spune cineva daca Salman Khan si Shah Rukh Khan sunt frati sau daca exista vreun grad de rudenie intre ei? Eu intelesesem de la TV ca ar fi frati dar cand m-am uitat pe net la biografiile lor nu scria nimic de genul asta...(dau fundita!).

Răspuns Câştigător
| Anemona2020 a răspuns:

Nu nu sunt frati asa credeam si eu dat nu este asa este doar o coincidenta de nume adica au nume asemanatoare dar nu sunt frati fiecare are aaltii frati si altee rude peste tot unde am cautat nu am gasit ceva despre ei doi ca ar vii rude au ceva deci nu sunt. sper ca ti am fost de ajutor

4 răspunsuri:
| Deeniiii a răspuns:

Nu, nu sunt frati. "Salman mai are 2 frati, Arbaaz Khan si Sohail Khan, alaturi de care a jucat, si 2 surori, Alvira si Arpita. " fundita? Pbig grin

| skumpykalexya a răspuns (pentru Deeniiii):

Salman khan si Shah Rukh Khan sunt frati dar difera mama si au acelasi tata dar nu au aceeasi mama

| blackwhiteebts a răspuns:

După un război rece prelungit, care a devenit vorbirea orașului de ani de zile, știm că Shah Rukh Khan și Salman Khan sunt acum înapoi la a fi prieteni. Nu doar pentru că știrile legate de patch-uri mari au inundat canalele media de zile, dar și pentru că cei doi ne-au dat ocazia să credem că cei doi s-au întors din nou prieteni. De fapt, legătura lor este mai sănătoasă decât oricând, iar Shah Rukh confirmă că el găsește un frate în Salman Khan. Într-o sesiune Q-n-A recentă pe Twitter, un fan la întrebat pe regele Khan dacă dorea ca el să aibă un adevărat frate. SRK a răspuns rapid spunând: "Cei doi băieți sunt acum ca prietenii și frații mei și totul așa că sunt bine. Și există întotdeauna bhaijaan. "Acum că este sigur ceva! Nu este prima dată când cei doi au arătat un front unit? Deci sunt prieteni dar ei se consideră frați

| Drog_Inger_1987 a răspuns:

Nu sunt frati de nicio culoare -parintii lui Shah Rukh Khan au murit cand el era mic, tatal la 11 ani, mama la 10 distanta, si mai are 1 sora... Salman Khan are inca ambii parinti in viata, si 2 frati si 2 surori.