| mm2778 a întrebat:

Imi puteti explica cum se pun pe metin2 bonusurile? in special pe metine private unde se pot pune 7 bonusuri. Daca imi puteti explica cum se pun fiecare in parte. Ty funda

Răspuns Câştigător
| Parker a răspuns:

Pai in principie bonusurile sunt impartite in bonusuri PvP si bonusuri PvM.
Alea PvM(Player vs Monster) constau in bonusurile de tip :Strong vs monsters, critica, vit farmecului, patrunzatoarea, variabila% sansa pentru dublu drop iteme/gold/exp etc
Cele PvP(Player vs Player) sunt alea pentr status (con, str, dex, int) si Strong against Demi-Human (tarie impotriva semi-oamenilor) = tarie impotriva tuturor raselor si a mercenarilor din v3.
Pnm sunt multe de zis.Cauta pe forumul oficial metin2 ro.acolo sunt tutoriale cu fiecare in parte

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bonusurile le pui cu o floare violeta si daca vrei sa le schimbi atunci sunt niste piramide

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca e war de baza e STR (bonusuri PVP) bonusurile isentiale pentru war sunt human critica HP si regenerare HP STR.Mai sunt bonusuri suplementare(2) e bine sa pui de fiecare cat e max ca sa ai rezistence la toate.