| ana19anamaria_5941 a întrebat:

in casa la mine este fooooooooarte cald (in jur de 30-32 grade)si nu stiu ce sa mai fac noaptea de caldura.dorm cu geamul larg deschis da nici un efect! ce pot sa fac?(*fara ventilatoare sdau schestii din astea)

9 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Pe timpul zilei inchide geamul, si daca poti pune folie de aluminiu in geam (mai respinge caldura) sau o draperie, ceva.
Seara deschide geamul si usa, sa se faca un pic de curent in camera, altfel nu prea se racoreste happy.

| Alexakos a răspuns:

La a incuia usa cu cheia si a dormi goala te-ai gandit? alta solutie nu este daca nu ai ventilator sau aer conditionat. numa sa lasi jaluzeaua (daca ai) ziua mai mult inchis ca sa fie mai racoros in casa. toti avem probleme cu caldura. dar alta solutie nu este decat sa dormi gol sau daca nu sa rabzi...

| AntonyoBoss a răspuns:

Dormi in pielea goala sau i-a somnifere si nu mai simti caldura sau poate faci un dusi cu apa foarte rece.

| princesSheart a răspuns:

Eu fac chestia asta in fiecare noapte cand mi-e cald: ia o esarfa mai subtire si ud-o cu apa rece. cand te culci, acopera-te cu ea. la inceput o sa ti se para foarte rece da dupa aia te obijnuesti. sper sa rezolvi problema :*

| PDI a răspuns:

Nu prea ai ce face pe caldurile astastraight face.Ori aer conditionat ori rabzistraight face

| PengiunS a răspuns:

Dormi pe geam big grin

| ana19anamaria_5941 explică:

La mine e problema ca peretele camerei mele sta in soare tooata ziua si noaptea iese toata caldura din el si vine in camera.eu ziua nu tin geamurile deschise doar noapea si ziua tin zaluzele trase pana jos

| ana19anamaria_5941 explică:

Dar asta e! rabdam! mi se potriveste "vara nu dorm" P.S.:chiar dorm in chilotirolling on the floor))

| auron a răspuns:

Uite ce trebuie sa faci. Dupa ora 11 AM inchide geamu de la camera ta la fel si usa, singurul motiv pentru care e cald e pentru ca sa instalat caldura din aer in timp ce tineai geamurile deschise pe timp de canicula/caldura.