| RoseOfTheFire a întrebat:

E adevarat ca daca ti noaptea geamul deschis vin spirite? va rog raspundeti-mi nu radeti eu asa stiu din batrani ca nu e bine sa ti geamul deschis noaptea

23 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Citește mai mult aici, www.elystar.ro
Pa, pa.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Este cea mai mare prostie! Daca dormi cu gemul deschis traiesti mai mult si mai sanatos. Aerul curat al noptii face bine.Eu dorm cu geamul deschis si vara dorm afara in gradina. este extraordinar.

| Eღilia62 a răspuns:

Nu.Mai rau,pot intra serpi,paianjeni si tot felul de ganganii, tantari purtatori de diverse boli, chiar hoti.Asta e mai rau decat spiritele happy
Dar nu intra niciun spirit. Poate intra un hot mascat si in loc sa iei parul/cutitul, iei aghiazma, te miri de ce nu dispare si te da la stirile de la ora 5 pe Pro TV, gasit mort in casa laughing

| maryana5 a răspuns:

Stai fata mea linistita ca nu-i adevarat rolling on the floor

| Chrysk2 a răspuns:

Atunci eu sunt plin de spirite laughing

| Sოﺁℓε a răspuns:

Nu vine nimic.Ar trebui sa am camera plina de spirite pana acum daca ar fi adevarat.Batranii stiu mult si prost.
bye

| Aditzu1988 a răspuns:

Nu e adevarat deloc. Eu unul dorm cu geamul deschis de cand ma stiu si am apucat sa traiesc 22 de ani nebantuit tongue

| Kheeda a răspuns:

Nu e adevarat. spiritele pot intra si daca e geamul inchis happy deci.don`t worry!

| Someonelikeyou a răspuns:

Adica eu ar trebui sa am de mult spirite in casalaughing, ca mereu il tin deschis noaptea.laughing.sa fim seriosi.ce spirit poate sa fie?oh go on.pe bune.si batranii astia zic si ei ceva, ca sa nu adoarma.pe bune! NU INTRA NIMENI SI NIMIC PE GEAM, CLAR?

| Traian a răspuns:

Stai linistita ca nu vine nici.un spirit. doar risti sa iti fie frig si sa racesti.

| RoseOfTheFire explică:

Ok mersi mult pentru raspunsuri acum ma duc sa deschid geamul ca numai pot de cald laughing

| Jigsaw a răspuns:

Am dormit toata vara cu geamul deschis si n-am nimic.

| 19marian60 a răspuns:

Nu vin spiritele, poate sa vina doar Zburatorul, Ai grija!

| Anaisssss a răspuns:

Nu,nu este adevarat!straight face

| dulcykaLy a răspuns:

Nu exista asa ceva,

Răspuns utilizator avertizat
| AnnaLuuv a răspuns:

Buna! Nu cred ca este adevarat acest lucru. Sunt doar niste superstitii. Si mai ales ca nu cred ca exista spirite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.laughingInseamna ca am peste 50 de spirite in casa datorita noptiilor calduroaselaughing

| HelloKitty20 a răspuns:

Daca ai crede asa ceva te.ai sufoca vara de calduralaughing

| Mikiidutsaa a răspuns:

Nu se intampla absolut nimic.
Mi se pare si ciudat sa dormi vara, noaptea cu geamul deschis. te asfixiezi. laughing
Stai calma, poti lasa geamul deschis, daca doresti asta. happy

| CrazyGirl16 a răspuns:

Mai spirite nu prea cred ca vin dar hotii sigur vin mai ales daca stai la parerwinking chestia cu spiritele care vin cand e geamul deschis e doar un mit poate a pornit tot de la o chestie cu hotii cine stie ce om s-o fi trezit cu un hot in casa si a zis ca e un spirit rolling on the floorrolling on the floor

| Senti a răspuns:

In primul rand se cheama duhuri happy nu spirite, si nu vin cand le dor pe ele burta (ca-n filme), dormi linistita big grin e ok si eu ma temeambig grin