| dragutzyka29 a întrebat:

In noaptea asta trebuie sa merg la munte cu parintii.Eu am rau de masina si de obicei incerc sa dorm pana acolo.In noaptea asta as vrea sa nu mai dorm ca sa fiu obosita si sa dorm in masina.Usa de la camera mea este deschisa si chiar daca as inchideo tot sar vedea daca as porni televizorul sau calculatorul. M-am gandit sa citesc sa mai desenez, sa sccriu in noaptea asta. Ce altceva as mai putea face ca sa nu adorm?

10 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Daca iei o carte buna care sa te captiveze sigur te apuca zorile citind! Cand vezi ca iti vine somnul asculta si muzica la casti, ceva care sa te trezeasca!

| Floreenofficial a răspuns:

Asculta muzica, citeste ceva, vbeste la telefon, gandeste-te la ceva ce iti face placere! succes! >big grin

| Zenithf a răspuns:

Si mie mi-e rau de masina, dar tine mult de sofer. Cand mergeam cu fostul meu sef mi se facea un rau groaznic, parca m-ar fi luat cineva si m-ar fi scuturat ca pe o sticla de coca-cola. Dar cand mergeam cu un coleg de-al meu parca alunecam pe nori, asa conducea tipul. Nici cand conduce freatele meu nu mi-e rau, si el zici ca-i zalud. :))
Sunt aici niste recomandari ce sa faci cand mergi cu masina:
http://www.medicina-naturista.ro/......asina.html
Mersul pe locul din fata, curentul de aer cand mergi cu geamul deschis (sa-ti pui vata in urechi sa nu iei curent), biscuiti sarati de rontait sau saratele (preferabil cu chimen sau alte mirodenii), apa sau limonada (de casa, nu chimicalele de la magazin) au efect in cazul meu. Si conversatia si muzica au. Cand esti treaza sa fi mereu atenta in afara, chiar daca nu-i nimic de vazut.
paa, calatorie (cat mai) placuta

| mihaibrasov a răspuns:

Stai pe locul din fata (daca ai voie) si o sa fii ok.

| Bubuletz a răspuns:

Asculta muzica la telefonul mobil sau la mp3.Bea Coca-Cola mult nesuri sau dinastea.Sau te poti juca pe telefonul mobil dacaai jocuri sau din astea. Sper ca te-am putut ajuta. Distractie la munte.Bafta la insomni:X! Fundita?

| emm a răspuns:

Pai ai putea sa stai la pc, pe mess, sau sa te joci un jocbatting eyelashes
ori ai putea sa-ti cumperi niste pastile ca sa nu'ti mai fie raubatting eyelashes

eu am avut ceva, niste picaturi, mai demultbatting eyelashes

| Cubulets a răspuns:

Mai bine dormi. daca nu dormi de la oboseala ti s-ar putea face mult mai rau decat daca esti obosita. dormi acolo pentru ca un somn de 1-2 ore nu se compara cu unul de 8-12 chiar 13 ore bine si daca vrei sa fii neaparat obosita culcate pe la 4-5 dar dormi in seara asta
pentu rau ia-ti lamaie sau ceva amar

| NuAmHabar a răspuns:

Da si eu am avut rau de masina! Mai ales cand mergeam la drum lung!
Mama imi dadea niste pastile sa nu imi fie greata du-te la farmacie si intreaba de ele-chiar functionau!(Ia ti si niste bomboane mentolate)

| Nonameloser a răspuns:

Uita-te l afilme de groaza, picteaza, joaca-te cu papusile rolling on the floor(glumeam) stai pe mess joaca un joc care s aitit placa

apropo bea coca-cola sau pepsi :d merge!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te uiti la televizor sa te joci pe calculator.sa joci carti.singuralaughingeu asa faceam cand eram mica big grin. Poti sa te duci la calculator sa deschizi WordPad si scrii un eseu despre cevaa anume.big grinSper ca te-am ajutat :* Pa, Pa!