| PopStarInMyMind a întrebat:

In ultimul timp am foarte multe de retinut pentru scoala(unele foarte plictisitoare) si-o nu stiu cum sa fac ca sa le retin! Voi ce metode de invatat(retinut) aveti?

2 răspunsuri:
| Nicolelenaa a răspuns:

Invata ca papagalu ca o colega de-a mea care invata asa cuvant cu cuvant toata lectia dar daca o intrebi altceva nu mai stie nimic

in primul rand trebuie sa stii ce invetii
incearca sa o faci cu cat mai multa logica tongue

| anonymousxD a răspuns:

Eu imi repet lectia acasa de cateva ori, inchid caietul o spun, iar la scoala inainte de ora mai fac asta o data, si 10 e al meu love struck. incearca si tuwinking