| Ana8346 a întrebat:

Buna!
Intrebarea mea este cum e bine sa reactionez cand iesim mai multi prieteni in grup si se intampla sa asist la discutii intre barbati care spun cuvantul ala cu P sau scapa o injuratura si apoi isi cer scuze fata de mine? De obicei raspund "e ok", dar am impresia ca nu e raspunsul potrivit? Cum ar fi mai potrivit sa reactionez astfel incat sa nu isi piarda respectul fata de mine. sa raspund "scuzele se accepta" mi se pare cam formal dar totusi e mai bine decat sa spun "e ok", nu? Sau ce altceva as putea spune?

7 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Îți cauți anturaje educate

| mont a răspuns:

In primul rand nu mi se pare ok sa folosească astfel de cuvinte cu prietenii indiferent de gen. Poate se obișnuiesc și ei sa vorbească frumos.

| KovacsB a răspuns:

Esti prea noua pe site, cred ca esti mai degraba obsedatul nostru care tot pune intrebari ciudate.

| Ana8346 explică (pentru KovacsB):

In primul rand te inseli, in al doilea rand ce daca sunt noua pe site? Iar in final, raspunsul tau e total irelevant. Intrebarea mea nu e ciudata, e o situatie care se repeta destul de des si nu stiu cum sa o gestionez.

| KovacsB a răspuns (pentru Ana8346):

Adica ti-ai facut cont ca sa intrebi cum sa reactionezi la p?
Interesant troll.

| Ilovedinero a răspuns:

Nu." E ok" este cel mai potrivit, doar sunteti prieteni, nu esti regina Angliei. Spune " e ok" si prefa-te ca nu ai observat

| MrAM a răspuns:

Zile sa o țina in pantaloni si sa nu o scoata din gura.