| TheCreionel a întrebat:

La cat timp e bine sa ma spal pe cap? Eu mai nou ma spal o data la 2 zile cu schauma(portocaliu sau maro, pentru par normal).(am folosit o gramada de sampoane) dar asta nu imi face matreata ca celelalte.ca na te simti oribil cand intra asistentele in clasa sa vada daca ai paduchi si zic:cata matreata! Inainte ma spalam la 3 zile dar a treia zi imi era unsuros, gras, il tineam doar in coada. E bine ca ma spal o data la 2 zile?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Sἶrenἶa a răspuns:

E bine 1 data la 2 zile.;-)

| SoranaTQ a răspuns:

Sincer si eu ma spalam la doua zile dar mai nou ma spal in fiecare zi, dar asta nu e bine pentru ca mai rau faci parului! Te sfatuiesc sa lasi vreo 3-4 zile distanta intre spalari si sa folosesti un sampon pentru par gras.

| AlinaMaricescu a răspuns:

Am avut si eu probleme cu matreata si am fost la doctor.
Doctorul mi-a dar un sampon natural anti-matreata cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation.

Efectele au fost incredibile de bune si sunt are multumita de sampon.
Am scapat de matreata si acuma folosesc mereu samponul, m-am indragostit de el... miroasa tare bine si nu face spuma ca sampoanele chimice.

pup