Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

locuiesc in Timisoara si as-i vrea sa fac diferite activitati in vara asta mai ales pentru ca la anul dau bac-ul si nu o sa am timp sa fac nimic. Ce imi recomandati, pot fi activitati culturale sau orice. Funda

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Şi eu dau anul viitor Bacalaureatul şi încerc să mai răsuflu uşurată cât mai am timp.
Eu îţi recomand să începi vara aceasta să te pregăteşti puţin, citeşte romanele care sunt în tematică deoarece îţi va veni mult mai uşor anul viitor.
De asemenea, te poţi înscrie la o sală să mergi în fiecare seară acolo, îţi faci prieteni noi, socializezi şi nu pierzi timpul acasă. Acesta este un lucru benefic atât pentru dezvoltarea fizică cât şi pentru cea intelectuală.
Mergi cu rolele dacă ai, ieşi la plimbare cu bicicleta, aleargă, joacă badminton şi invită-ţi prietenii în oraş.
În zilele foarte călduroase poţi merge la piscină sau la un grătar cu colegii, prietenii.
Vizitează-ţi rudele apropiate, stai o perioadă de timp şi la bunici deoarece cu siguranţă se vor bucura de prezenţa ta.
Profită de această vacanţă, este ultima liniştită, anul viitor pe timpul acesta nu îţi vei vedea capul de învăţat şi stres.
Distracţie plăcută!
Pa-pa.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi pe voluntariat la Crucea Roșie.
Vacanță plăcută.
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| GabrielaDaniela177 a răspuns:

Limbi straine sport istorie etc. materii de liceu si gimnaziu