| Kary_5797 a întrebat:

Ma gandesc sa merg la cursuri de teatru. Ce trebuie sa fac in primele ore? cum se desfasoara?

3 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Pai faci ce ti se spune acolo.Se desfasoara normal,vor incerca sa te initieze,o sa incerce probabil sa vada ce tip de actrita esti,ce roluri ti se potrivesc (pozitive/negative),sau iti vor da un rol,asa cum se intampla adesea,pentru un spectacol care se afla in pregatire,oricum trebuie sa ai dictie buna, sa vorbesti un pic mai tare, sa zambesti, sa nu fii incordata, etc.Succes! :*

| irbis a răspuns:

Daca la aceste cursuri joci in diverse piese (adica actorie practica, o activitate pentru a vedea cum e sa faci teatru, sau doar ceva sa treci timpul), mai intai se vor face cateva "jocuri" si activitati de genul asta ca actorii sa se obisnueasca sa lucreze impreuna si sa se vada ce fel de rol ti s-ar potrivi. Daca sunt chiar cursuri adevarate, menite sa invete oamenii cum sa fie actori (adica teoria de actorie, ce se intampla in afara scenei si care te pregatesc pentru un posibil viitor in actorie), o sa faci diverse activitati fizice, miscare, cum sa-ti relaxezi muschii, exercitii de respiratie, pentru voce si diverse chestii de genul asta. Cei care tin cursul iti vor spune exact ce trebiue sa faci. Vor mai fi poate si exercitii de actorie, cand ai o scena si trebuie sa o joci.

| TeodoraStef a răspuns:

Iti recomand cursurile de actorie de la Brevis Music Art, aflii mai multe pe www.brevis.ro