| DinooCanScreamRawwrr a întrebat:

Buna TPU! In scoala mea se organizeaza cercuri de pictura, informatica, sculptura si asa mai departe.Eu as vrea sa particip la Cercul de teatru, dar nu stiu exact in ce consta acesta. Daca cineva a facut teatru, poate sa imi spuna si mie ce activitati se desfasoara in general la aceste cursuri? Sau totul consta in repetitii pentru spectacole si atat? Multumesc mult TPU.

2 răspunsuri:
| dutsa24 a răspuns:

Salut ai mare noroc ca in scoala voastra se desfasoara astfel de cercuri...eu daca as fi in locul tau la fel as alege teatrul...nu pot sa iti dau amanunte concrete in ce priveste acest cerc pentru ca nu am practicat astfel de cercuri, dar sint sigura ca consta in exprimarea sentimentelor, a replicilor dar si felul cum are loc exprimarea mimicii

| tuku a răspuns:

Am facut 6 ani de actorie dar nu stiu ce tema ai tu