| Biiiiii a întrebat:

Mda, deci de vreo 5 luni am început să scriu o carte fantasy în timpul meu liber. Am scris vreo 12 capitole, şi tot continui să scriu, să modific, să cer păreri. Ei bine, aici e problema. Părerile! Am trimis primele capitole la un blog, iar fata de acolo mi-a spus că îi place despre ce e vorba. Mă bate gândul ca atunci când o voi termina să o public. Spuneţi-mi vă rog nişte păreri. E vorba de o fată, Casey, care are o mamă regizor bogată şi un tată om de ştiinţă modern, iar ea a crescut cu bone. Părinţii ei i-au făcut imense cadouri pentru a compensa lipsa lor, iar acum o trimit la un liceu din Londra, îi iau un apartament scump şi etc. Ea e super frumoasă, dar e modestă, la locul ei, se mulţumeşte cu puţin. Se îndragosteşte de un băiat, Simon, iar ei află că sunt prinţi în lumea cealaltă, a trecutului miraculos. Acolo sunt părinţii lor adevăraţi, şi cele 4 ursitoare care li se arată la un moment dat şi le arată Cartea Destinului, unde se scrie destinul lor. Dar venirea ursitoarelor în lumea noastră şi apropierea de carte le afectează sănătatea, iar ei află că trebuie să se întoarcă înapoi în lumea lor natală pentru a nu distruge lumea normală, asta în timp ce Alistair vrea să îi distrugă, pentru a avea puterea celor doua lumi.
E OK? Cea mai interesantă opinie are fundă!

2 răspunsuri:
| AiEnmaYuuki a răspuns:

Mie mi se pare foarte buna ideea ta.Atata timp cat nu ai gresit la exprimare, si ai si parti in care ti cititorul in suspans, cartea trebuie sa fie buna.Ideea aceasta de science-fiction este numai buna, pentru ca in ziua de azi asta citeste tineretul.Bravo,si sper sa-ti realizezi visul

| denispatrik a răspuns:

Dupa ce spui pare o carte interesanta. Mie mi-ar face placere sa o citesc happy