| iustin987 a întrebat:

Buna mi-am instalat windows 7 si am descarcat cateva jocuri dar nu merge nici unu eu cred ca e driver de jocuri

1. de ce nu merge

2.cum instalez driverul

3 ce porgrame sa instalez sa functioneze?
funda help me

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Iti raspund punctual:
1. Unele jocuri nu sunt compatibile cu Windows7, ci numai cu XP sau Vista. Trebuie sa verifici daca jocul dorit de tine poate rula pe Windows7 sau ca sistemul tau fizic indeplineste cerintele necesare jocului (procesor, rami, placa video).
2. Driver-ele compatibile cu placa ta video le gasesti pe cd-ul care a venit cu placa. Daca nu ai cd, cauti driver-ul pe site-ul producatorului placii video. (nu stii sa instalezi, apelezi la cineva care are cunostinte in domeniu)
3, In principiu, Windows7 are si drivere preinstalate, astfel ca nu ai mai avea nevoie de alte softuri.