| Simpluuu a întrebat:

o singura intrebare am! Nici unul din voi nu v-ati gandit ca poate mayasii nu au mai avut cerneala sau satiu unhde sa continuie calendarul?

13 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Exact. Sau o fi iesit la pensie ala care scria calendarele si nu avea nici mostenitori. Nostimi si astia cu sfarsitul lumii, nu mai stiu ce sa inventeze.

| Simpluuu explică:

Hai ma'! Puteau SA SCRIE astia inca 10 zile dar a venit Craciunul si s-au imbatat!laughing

| Athykzx a răspuns:

Mayashii au fost ucisi de catre exploratori (din cate am retinut eu la istorie) pentru a li se fura bogatiile.Deci cum sa mai continue calendarul? laughing))

| bytzy09 a răspuns:

Va spun eu cand vine sfarsitu lumi: atunci cand voi muri eu pana atunci totu va fi OK {cel putin pentru mine laughing}

| ɔɐıɔ a răspuns:

Rectific:nu au mai avut spatiu pe piatrahee hee

| mihairacu a răspuns:

E vorba de tampenia aia cu sfarsitul lumii? Nu are nici o logica.Va explic eu:acum 4 ani era un asteroid a carui traectorie era pamantul si trebuia sa il loveasca in 2012 dar traectoria a fost deviata.Si de atunci asa a ramas.

| publikkul a răspuns:

M-am uitat la national geographic si acolo era o emisiune despre acest capitol>
Triuburile acestea nu au spus ca va fi sfirsitul lumii ci va incepe o noua era happy
asta trebuie s-o stie mai multi...

| Smiley923 a răspuns:

Sunt doar aberatii.Ce stiu mayashii? O cultura de 'destepti'.Pe Wikipedia am citi ca au uitat sa numere vreo 100 de ani.Deci chestiile astea cu sfarsitul lumii sunt o minciuna.Pot si eu sa-ncep sa scriu un calendar pana in anul 3000, si in anul 3000 se sfarseste lumea subit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am banuit ca cel care scria calendare a murit de la atata scris si s-a oprit la 2012laughing (joke)

| invisibleboy a răspuns:

Eu ziceam ca s-au plictisit sa tot scrie, si a zis sa mai continuam si noi

| amykool a răspuns:

Nu nu m-am gandit niciodata.

| gsghdfhsdfhds a răspuns:

Eu zic ca nu mai aveau hartie igienica si.

| Himthecool a răspuns:

Intrebarea ta este irelevanta.