| Cristi0123 a întrebat:

Buna ziua, am si eu o intrebare, se poate sublima cu o imprimanta l805, fara sa ii pui cerneala de sublimare? Si daca nu, se poate printa poze cu cerneala de sublimare fara a mai fi nevoie da schimb de fiecare data cerneala din ciss?

1 răspuns:
| DjSannan a răspuns:

Bună ziua! Nu, imprimanta L805 nu este proiectată pentru sublimare, ci pentru printare cu cerneala Epson cu pigment. Cerneala de sublimare este destinată utilizării în echipamente specializate pentru sublimare, nu în imprimante Epson standard. Deci, nu veți putea să faceți sublimare cu această imprimantă.
Cu privire la printarea cu cerneala de sublimare din CISS, aceasta poate fi utilizată pentru printarea pozelor, dar s-ar putea să fie necesar să schimbați cerneala mai des, în funcție de frecvența de utilizare a imprimantei și a volumului de cerneala folosit