| marialarysa a întrebat:

Pe facebook, atunci cand vreau sa postez o poza pe pagina mea imi apare ca trebuie sa programez postarea, ce pot sa fac sa nu trebuiasca sa o mai programez?

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pai pentru a posta o poza unde dai click? In stanga (pe ceas) sau in dreapta pe POST?
http://www.veribo.ro/wp-content/uploads/2012/11/facebook-post-schedule.png
Fa un print screen sa vad si eu pe ce dai click.

| marialarysa explică (pentru neluL):

Eu dau pe post dar dupa aceea imi da sa dau pe acel ceas sa pun data!

| neluL a răspuns (pentru marialarysa):

Daca postezi poza din poze la fel iti apare? Totusi fa un print pentru ca am rasturnat facebookul pe toate partile si nu-mi dau seama cum se scoate pentru ca mie nu-mi apare sub nici o forma.

| marialarysa explică (pentru neluL):

Dau pe browse si dupa ce imi aleg poza dau pe ''post'' dar ma pune sa programez postarea!

| neluL a răspuns (pentru marialarysa):

CUM FACI UN PRINT SCREEN? Te duci la pagina respectiva si apesi tasta PrtScr sau Print sau End (dreapta sus)apoi deschizi Paint si dai ''Lipire''(sau Ctrl + V ) ->o sa-ti apara pagina acolo->dupa care o salvezi in format jpg sau png. Daca ai windows 7 mai ai si varianta unui mic program care il ai deja preinstalat ->SNIPPINGTOOL (il cauti in START). Acum pentru a obtine si un link pentru pagina respectiva incarci acea poza aici http://imgur.com/ si dupa incarcare iti va rezulta cateva linkuri (tu il copiezi pe al doilea din stanga sus -> Direct Link (email & IM)) si il postezi unde vrei tu (daca vrei sa arati poza cuiva ii trimiti acel link)