| SapperGM a întrebat:

Plac un baiat si al fel si el ma place! minunat! Problema e ca prietena mea se baga incontinuu intre noi, sigur o fii geloasa... eu vreau sa fiu impreuna cu acel baiat dar nici sa nu stric prietenia cu prietena mea. E posibil?
p.s: FUNDAAAAAAAAA!

7 răspunsuri:
| raidu2004 a răspuns:

Nu crezi ca ar fi mai bine sa discuti cu ea intre patru ochii si sa vezi care este problema?

| SapperGM explică (pentru raidu2004):

Am discutat dar nu intelege

| raidu2004 a răspuns (pentru SapperGM):

Ce nu intelege? ca se baga intre voi? Cel mai bine ii explici exact cu ce te deranjeaza si in felul asta nu va exista nici un fel de neintelegere.

| BiuL a răspuns:

E posibil daca esti sincera si comunici. Vorbeste cu prietena ta, fara sa o acuzi de nimic, fara reprosuri spune-i pur si simplu ca tie ti se pare ca ea se baga intre voi si sa o intrebi de ce face asta? Poate nici nu isi da seama ca te deranjeaza si daca e o prietena buna va inceta, daca nu, poate iti va recunoaste ca il place si atunci puteti face o intelegere, fie nu e nici una cu el fie cea pe care o alege baiatul ramane cu el fara nici o suparare.

| Spitz10 a răspuns:

Pai tu te gandesti cum sa faci sa nu se supere ea, dar nu te-ai gandit ca poate si iei nu iar conveni sa te bagi intro relatie de-a ei. Cerei putin timp ca doare nu sunteti siameze si iesi si tu cu el.Ca doare trebuie sa va traieti si voi viata si cu alti.Si eu aveam un prieten si fiecar timp liber, de fapt toata ziua, eram numa cu el.Si intr-o zi din greseala fratele meu ia spart cativa dinti(accidental) si neam departat.Si Acum el si-a facut alt prieten cu care sta toata ziua si eu acum ma gandesc : bah ce patetic eram ca stateam numai cu o persoana si nu petreceam timp laga ceilalti baieti din clasa, si ca daca mai stateam cu el si eu eram printre fraieri clasei.Nu spun ca trebuie sa nu mai vorbesti cu prietena ta dar macar mai despartitiva un pic ca doar nu iti poseda viata.

| alexmico97 a răspuns:

Aia ti prietena mai gandeste-te. Prieteni te sustin ori ce ar fi si te ajuta in ori ce moment cu ce pot aia iti sunt prieteni

| SapperGM explică:

Problema e ca si ea il place pe baiat, dar baiatul nu o suporta si de aceea ei sau certat mai demult, ca ei au fost impreuna, dar baiatul a lasat-o deoarece eu eram mai de treaba