| BluX a întrebat:

Hey, imi cam place de o fata, problema e ca acea fata imi e prietena foarte buna si ma gandesc ca daca ii spun ca o plac pot sa imi stric prietenia cu ea. ce sa fac? cel mai bun raspuns primeste funda

Răspuns Câştigător
| heiii a răspuns:

Ar trebui sa i spui ca o placi, dar si ca vrei sa ramaneti prieteni daca ea nu te place. daca ea te considrra la randul ei.un bun prieten ...nu va vrea sa piarda prietenia ta. si @MDflor, sa stii ca iubitele/iubitii pleaca, iar prietenii raman. prietenia este mai importanta.

3 răspunsuri:
| agentulagent a răspuns:

Daca este o prietenie adevarata intre voi, ar fi bine sa ii spui, si ea daca reactioneaza urat inseamna ca nu e prietena in adevaratul sens al cuvantului. Bafta mare

| FlorinnD a răspuns:

Prietenie adevarata intre un barbat si o femeie niciodata nu o sa existe(sau da, daca au peste 80 de ani). este imposibil ca cel putin unu dintre ei sa nu aiba sentimente mai adanci decat cel de prietenie...probabil asta ar trebui sa-i zici...
Nu tine in tine...prietenii vin si pleaca...ai sa regreti ca nu i-ai zis cand ai avut ocazia.

| putzoc a răspuns:

Nu-i spune. in secolul asta nu se face asa :-p ii dai un mozolt la momentul potrivit si ai terminatwinking