| smileysmiley a întrebat:

Poate o sa vi se para putin hilar, amuzant asu chiar poate o sa credeti ca vorbesc la misto, insa ceea ce o sa va zic nu este deloc la misto, insa m`a socat si pe mine!
Deci, cum sa incep thinking De vreo luna incoace pot intr-un fel prezice ceea ce va spune o persoana. Aproape de fiecare daca cand intreb pe cineva ceva, orice fel de intrebare despre orice subiect as putea zice ca am in cap deja raspunsul acelei persoane. Si cat stau sa astept raspunsul sau sa`mi zica un lucru am in cap acel raspuns si ironia face ca acea persoana aproape de fiecare daca sa zica ceea ce am eu in cap.
Sa zicem ca o sa vi se para ciudat sau chiar o sa credeti ca vorbesc la misto dar va asigur 100% ca nu este asa!
Sa aproximex ca 80% dintre cazurile din ultima vreme s`au intamplat sa fie reale, ca ceea ce gandesc eu sa se adevereasca, si mereu cand zice acea persoana eu zic "ERAM SIGURA" sau se mai intampla sa zic ceva adica ceea ce gandesc eu si sa`mi zica "wow de unde stiai :O" si mereu mi se zice ca ar vrea si el/ea sa stie ca mine asa.
Nu am mai zis la nimeni ce mi s`a intamplat, poate ca nu e cine stie ce, si nu va dati seama ce mi se intampla mie, dar daca ati fi acum in locul meu si sa vedeti cum ma simt eu dupa ce se adevereste ceea ce gandesc ati fi uluiti.
Ce parere aveti? Poate fi ceva diferit? Poate chiar acest lucru sa creasca si sa creasca mereu pana va ajunge ceva? spuneti-mi niste pareri urgent!
Si va rog, pentru cei care au chef de mijtouri... pot sa isi tina cuvintele acasawinking
Multumesc big grin

15 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt multe pe pamant si-n cer, spunea W.Shakespeare, asa incat poate exista si telepatie.
Nu am o parere precisa despre acest subiect, inclin sa cred ca este adevarat, am citit ca s-ar putea ca mai toti sa avem aceasta insusire in subconstient, care se exteriorizeaza numai la anumite persoane. Exemple de indivizi cu aceasta insusire nu sunt foarte numeroase, se pare ca multi, din jena, nu si-o fac cunoscuta.
Poti gasi carti despre telepatie la biblioteca sau poti consulta un specialist in psihologie.
Numai bine!

| Razvan a răspuns:

Pe viitor ai putea face chiar o meserie din astahee hee
Sa stii ce gandesc ceilalti e intr-adevar ce si-ar dori oricinebig grin

| Sოﺁℓε a răspuns:

Hey! e ciudat ce ti se intampla dar ai putea tine numai pentru tine chesti asat caci dupa te-ar putea considera o ciudata si sunt sigura ca nu vrei asta. e multi oameni ar vrea sa aiba ce ai si tu chiar si eu deci felicitari s-ar putea sa ajunga ceva peste viitoar de aceea trebuie sa ai multa grija noroc cine stie poate chiar poti copia cu chestia asta si sa afli raspunsurile depinde.
kiss noroc la ""puterea ""ta
pa, pa.

| Ea12345 a răspuns:

Nu poti sa te gandesti ca-mi vor lua ai mei un laptop?big grin

| thealchemist a răspuns:

Poate ca poti sa vezi in viitor? nu stiu, cine altcineva poate stii daca tu ai nevoie sa intrebi pe unii care habar n-au de ceea ce se intimpla cu tine? eu cred ca e deja ceva, daca e adevarat, nu cred ca e nevoie sa creasca pentru a ajunge sa fie important, dar, imi pare rau, nu te cred. ar insemna ca chiar poti sa prevezi viitorul, si asta dupa cite stiu e foarte rar.

April
| April a răspuns:

Nu este nimic hilar si nici sursa de ironie in spusele tale. Pur si simplu esti o persoana extrem de empatica.Intuitia si sensibilitatea sunt caracteristici esentiale ale unor asemenea oameni. E un lucru care te diferentiaza, cu siguranta, de multe alte persoane, dar nu neaparat paranormal asa cum sugereaza intrebarle tale.Insa poti, intr-adevar sa-ti desavarsesti aceasta capacitate prin exercitiu si atentie. Numai bine.

| Alina a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat, nu neparat sa stiu raspunsul persoanei respective, ci sa am impresia ca am mai trecut o data prin acel moment...Incearca sa nu te mai gandesti la asta pentru ca vei ajunge sa crezi ca ai puteri supraomenesti laughing poate fi doar coincidenta oh go on

| Poinsettia a răspuns:

Esti medium. O sa te vedem la OTV incercand s-o gasesti pe Elodia laughing))

Glumesc, nu te agita. Poate fi doar o perioada temporara, poate permanenta. Vei descoperi in timp.

| sNukki a răspuns:

thinking Sincer sa fiu si mie mi se intampla cateodata si nu imi place sentimentul acela de Deja vu.

| hd04wbw a răspuns:

Poate ai capacitati paranormale.Ar fi bine sa te adresezi cuiva de specialitate, poate iti va da o idee cum sa iti folosesti aceea capacitate.Eu asa zic.

| ♥•ßyencuţa•♥ a răspuns:

Nu-mi dau seama ce ti-se intampla, dar totusi te cred. Sper sa iti dai seama de ce se petrece, dar, oricum, eu nu cred ca este ceva rau. Daca va creste sau nu, numai tu poti sa-ti dai seama pentru ca tu traiesti aceste sentimente si nimeni nu poate stii mai bine decat tine ce este cu adevarat.

| kryssstyna a răspuns:

Nu stiu eu cred ca tu o cunosti bine pe acea persona cu care vorbesti(poate) si stii ce o sa zica. dar si mi mie se mai intampla sa ghicesc ce va spune perosna cu care vorbesc happy nu te ingrijora...big grin

| Lore_4815 a răspuns:

Super tare.Pai daca mini "puterea" asta a ta va continua de ce sa nu o folosesti adica poti face anumite cursuri in domeniu si poate ajungi o Carmen Hara.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te credminti de rupi stilu... daca intr-adevar ar fi fostasa insemna ca poti comunica prin teleptie de la distanta si nu ai fi pus intrbarea pentru ca stiai ce vom raspunde... nu? e logic.

| valygaby94 a răspuns:

As vrea si eu sa am ceva capacitati anormale sau paranormalehappy. Fara misto.