| King2001 a întrebat:

Credeti in puterea gandului? nu ma refer la faza ca daca gandim pozitiv si gandim ca totul va fi bine, asa va si fi, vorbesc despre faptul ca daca gandim un lucru acela nise poate intampla exact asa? dar eu zic ca nu are sens gen daca gandesc ceva de multe ori s-a intamplat sa nu fie asa! voi ce ziceti?

2 răspunsuri:
| Mirris a răspuns:

Mie personal mi s-a intamplat ca uneori sa gandesc si in urmatoarele ore sau chiar si zile sa se intample ceea ce am gandit.Deseori nu prea dau importanta.

| Archangells a răspuns:

Puterea gandului, a rugaciunii, gandeste bine si frumos, vorbeste bine si frumos si infaptuie frumosul si binele.
Da, exista. Iar Hristos este cel mai bun invatator si exemplu.

"Cereţi şi vi se va da; căutaţi şi veţi afla; bateţi şi vi se va deschide.
Că oricine cere ia, cel care caută află, şi celui ce bate i se va deschide." Sfânta Evanghelie după Matei 7:7-8

"Adevărat zic vouă că oricine va zice acestui munte: Ridică-te şi te aruncă în mare, şi nu se va îndoi în inima lui, ci va crede că ceea ce spune se va face, fi-va lui orice va zice.
24. De aceea vă zic vouă: Toate câte cereţi, rugându-vă, să credeţi că le-aţi primit şi le veţi avea. "
Sfânta Evanghelie după Marcu, 11:23-24