| anonim_4396 a întrebat:

Buna prieteni!
as vrea sa imi dati cateva idei.
ce sa fac cand ma plictisesc.
dar sa fie lucruri facute de una singura.
multam.

6 răspunsuri:
| IrinaAndreea a răspuns:

Apuca-te de gatit
Joaca-te cu pet-ul tau (daca ai unul)
Organizeza o petrecere in pijamale (e drept ca dupa asta nu vei mai fi singura, dar poti sa o planuiesti din timp si sa o pui in practica mai tarziu)
Fa-ti manichiura in fiecare zi
Faci poze - tie sau mediului inconjurator
Ajuta-ti parintii la treaba prin casa
Fa combinatii de haine, ca sa nu te plangi ca nu ai cu ce te imbraca atunci cand iesi
Testeaza machiaje si coafuri
Citeste sau fa-ti temele (daca ai)
Uita-te la filme
Butoneaza telecomanda
Vorbeste la telefon cu prietenii
Stai pe mess cu web-ul pornit

etc. Bafta la anti - plictisit! big grin

| fluturas a răspuns:

Pui muzica si dansezi laughing ce fac eu acum laughing

sau canti confusedhee hee
faci curat laughing citesti, desenezi, pictezi, compui poeziihee hee
sau mergi pana la magazin cumpara o revista interesanta si citestehee hee sau fa-ti tot felul de bratari, lantisoare, cerceihee hee
poti sa iti faci un blogwinking
sau mergi in oras si te plimbiwinking
sau mergi in locuri frumoase si fa pozewinking
sau imbraca-te in tot felul de haine ciudate fa-ti poze si punele pe hi5batting eyelashes
sau cauta un joc frumos pe pc happy
sau uita-te la un film happy

| Dodolo a răspuns:

Ciao
Poti sa te uiti la un film sau sa desenezi happy
sau daca esti foarte plictisita poti pur si simplu sa iti pui muzica si sa dormi laughing
sau daca vrei ceva rapid te speli pe fata cu apa rece; iti pui muzica si dansezi big grin
cu placere >big grin

| Zara_8585 a răspuns:

BUNA si tiehappy
Vezi ce iti place sa faci dintre: desen, cantat, dansat, construit blah blah si incearca...eu incerc de 2 zile sa fac un puzzle cu 10. 000de pieselaughing fac ceva pana la ora 3(din puzzle) si dupa ies cu fetele pe afara. dacasae poate mai iau o pauza de suc de calcualtor sau sa ma odihnesc(odihnitu ins si uitatul la televizor, in cazul meu uitatul la televizor inseamna sa schimbi canalele ca dementu pentru ca in ziua de azi nu mai ai ce vedea) eu imi fac galerie cu desene anime happy
sau cea mai simpla chestie IATI UN ANIMAL! un caine(sa ai cu cine te juca) o pisica (sa ai pe cine enerva) sau un papagal (sa ai pe cine invata cuvinte)
Spor la programul anti plictiseala!

| andreearock2 a răspuns:

Hmmm de una singura? joaca imvu si sigur nu te plictisesti big grin sau mergi cu rolele, bicicleta, FA CEVA! lolz happy

| levelup a răspuns:

Citesti, vezi filme online, joci jocuri online, te plimbi prin oras, i-ti faci o salata de fructe si o mananci toatalaughing)