| diax_6393 a întrebat:

As vrea sa`mi dati cateva idei despre ce as putea face pe caldura asta! Am mai mers la strand insa deja e plictisitor. Nu prea stiu ce sa fac si ma plictisesc! Niste idei, ceva?!

Răspuns Câştigător
| sensesDelight a răspuns:

Vara sau căldura nu înseamnă numai ștrand, nici piscină, evident că devine plictisitor și nici nu te mai bucuri prea tare de mare apoi. Acum depinde de la caracter la caracter, însă eu odată cu vacanța de vară deja-mi fac planuri și nu prea las nicio zi să treacă fără să umblu prin oraș, sau pe afară în general, decât atunci când chiar nu pot/n-am chef. OK, fiecare are propriul stil de a se distra. În ultima vreme se practică mult ieșitul la grătar cu prietenii vreo 10-15 pe pături, distracție + volei, tenis, cărți, ping pong și ce mai vreți voi. Totodată ieșirile la cafea/suc cu fetele. Eu când sunt plictisită sun vreo 2-3 prietene să ieșim în Mall să mai vedem ce-i prin magazine și apoi să stăm la o înghețată undeva. Desigur, distracție este dacă ai cu cine, deci cel mai bine este să ieși pe ușă cu o gândire pozitivă și astfel te vei simți mai OK, mai în largul tău. Există și o grămadă de cluburi la care poți să te înscrii vara ca să-ți ocupi timpul: tenis, volei, dans, fitness, sau poți pur și simplu să alergi tu o oră/două pe zi să te menții, și sănătoasă și mai spontană. Good luck!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde unde stai
du-te la munte sau la deal, excursii in natura, margi c ubicicleta