| Fundă25 a întrebat:

Buna!
Profesorul nostru de sport, ne cere ca la sfarsitul acestui semestru, sa facem o linie acrobatica de elemente. Evident, el vorbeste limba lui chatterbox. ne-a pus 5 saltele pe orizontala, si vrea sa legam elementele intre ele. Ma descurc eu sa le asamblez, una langa alta, dar daca vreti si stiti cum ar fi mai bine, sincer v-as multumi. Sunt elemente esentiale in clasa a 8a, stang in maini, stang in cap, pod de jos, pod de sus (asta mai bine nu, ca nu stiu sa il fac), cumpana pe un picior, stang pe omoplati, rostogolire inainte din inghemuit in inghemuit, rostogolire inapoi din departat in departat, si spagatul, dar nu pot sa fac.
In afara de asta, mi-ati putea spune cum sa. am mai multa forta? Nu stiu sa va explic, dar intotdeauna ne spune (noua, fetelor) ca nu avem forta. Si la flotari cand ne pune sa facem, cadem late, exceptand faptul ca nu putem nici o foltare sa facem.

Sper ca ati inteles, si ca ma puteti ajuta.
Multumesc anticipat.

P. S: Sunt fata happy, asa ca nu dati sfaturi sa fac cine stie ce exercitii pe care de abia le face in baiat.

2 răspunsuri:
| TragicantaDeSemintzeRoz a răspuns:

Pai noi incepem asa rostogolire din ghemuit din ghemui apoi rostigolire inapoi apoi podul de sus si podul de jos si (spagatul) funda?

| iauru a răspuns:

Mda. nu cred ca ati putea un profesor mai rau decat profesoara mea
oricum te-nteleg perfect la noi la liceu profa e destul de exigenta cu noi in orice caz ce ai zis tu ar fi cam toate exercitiile din programa ideea e sa iti impresionezi profu imbinandu-le cat mai frumos
succes