| anonim_4396 a întrebat:

Buna`! Puteti sa-mi spuneti si mie ce inseamna "P. S."? straight face

19 răspunsuri:
| anutza a răspuns:

Post Scriptum

| NuAmGăsitNume a răspuns:

P.S=Post Scriptum =apropo
Pui la sfarsit cand ai uitat sa zici ceva in continutul mesajului.
funda?

| LoL a răspuns:

P.S. inseamna Post Scriptum P.S. pui doar cand uiti sa mentionezi ceva in scrisoae... fundita?

| BlueR a răspuns:

"Post Scriptum" Adica 'apropo'. Ceva de genu'

| PerfectAngel a răspuns:

P.S : pe scurt.
Dar mai vine si de la Photo shop laughing

| εмiLч97 a răspuns:

De exemplu cand ai uitat sa zici ceva pui P.Shappy Si scrii ce ai uitat
P.S- Post Scriptum... Sper ca te-am ajutatwinking

| greenmile00 a răspuns:

P.S. se foloseste ca prescurtare la sfarsitul unei scrisori, in momentul in care vrei sa mai adaugi ceva ce ai uitat in timpul scrisorii.
P.S. = Post Scriptum

| Freshh a răspuns:

Pe scurt sau post scriptum

| Freky a răspuns:

Post scriptum adica inca ceva de adaugat dar ai uitat sa zicilaughing

| flaviu1234 a răspuns:

Un fel de atentiune 'tongue

| albertoleos99 a răspuns:

Pe scurt/ se foloseste la mesaje, daca continutul mesajului este foarte mare, jos iti spune mai pe scurt ce doreste.

| xyz119 a răspuns:

Pe scurt big grin, Post scriptum

| Madda a răspuns:

Pe scurt happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

P.S. inseamna post scriptum se foloseste dupa ce ai terminat si mai vrei sa adaogi ceva funda?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Post Scriptum si marcheaza o idee ce ai uitat sa o mentionezi in context asa ca o pui mai pe la sfarsit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Apropo.

| Blindeye a răspuns:

P.S. inseamna Pe scurt.

| Alexutza0802 a răspuns:

Post Scriptum.Deobicei se pune la sfarsitul unui text cand uiti sa spui ceva.

| Andres8In a răspuns:

P.S.=Post Scriptum(din latina)si se fol. la...o scrisoare de exemplu, cand ai scris ceva si daca ai uitat sa mai mentionezi alt lucru poti pune la sfarsit "P.S.:XXXXXXXX".

P.S.:FUNDA? happy